takip et takip et takip et
Gündem

23 Kasım 2019 - 357 Okunma

BAŞKAN EROĞLU: MİLLETTEN BAŞKA GÜÇ TANIMIYORUZ

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Türkiye Büyük Millet Meclis’inde yaşanan ‘had bildirme’ olayı ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulundu. Başkan Eroğlu, “Bu milletin öz evlatlarına baskı ve travma yaşatan, Üstad Necip Fazıl’ın dizeleri ile “Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya” durumuna sokan CHP’nin 28 şubat kafa yapısını kınıyorum.” Dedi.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Değerli basın mensupları geçtiğimiz günlerde TBMM’de acı ve bir o kadar da düşündürücü bir olaya şahit olduk. Chp Grup Başkan Vekili Engin Özkoç tarafından Ak Parti Grup Başkan Vekili, Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin Hanımefendi’ye yönelik “Bu kadına haddini bildirin” sözleri ile çirkin bir saldırı gerçekleşti. Haliyle 28 Şubat garabetini iliklerine kadar yaşamış bir neslin temsilcisi Milletvekilimiz Özlem Zengin o tramvayı tetikleyen sözler karşısında, Milletimizin Gazi Meclisinde tarihi ve tüm hanımefendi kardeşlerimizin acılarına tercüman olan harika bir konuşma yaptı. Bu milletin öz evlatlarına baskı ve travma yaşatan, Üstad Necip Fazıl’ın dizeleri ile “Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya” durumuna sokan CHP’nin 28 şubat kafa yapısını kınıyorum. Kendilerini takiyye yapmayı bırakıp milletimizin değer yargıları ile barışmaya davet ediyorum. Tarihe tanıklık eden konuşması ile Aziz Milletimizin vicdanının sesi olan Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin Hanımefendi’yi tebrik ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gibi “Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Bize had bildirecek tek yer Aziz Milletimizin ta kendisidir. Bundan başka güçte tanımıyoruz.”


" BAŞKAN EROĞLU: MİLLETTEN BAŞKA GÜÇ TANIMIYORUZ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞKAN EROĞLU: MİLLETTEN BAŞKA GÜÇ TANIMIYORUZ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞKAN EROĞLU: MİLLETTEN BAŞKA GÜÇ TANIMIYORUZ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku