Dolar 27,4174 1.89%
Euro 28,9912 1.95%
Gram Altın 1.652,55 1,92%
Çeyrek Altın 2.784,00 -0,11%
Yarım Altın 5.566,00 -0,16%
Tam Altın 11.062,93 -0,34%
Başkan Çetindağ: Ülke genelinde çoban sıkıntısı yaşanıyor

Başkan Çetindağ: Ülke genelinde çoban sıkıntısı yaşanıyor

ABONE OL
21 Haziran 2023, 13:18:20

Türkiye’nin farklı bölgelerinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar çoban bulamama sıkıntısı yaşıyor. Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, ülke genelinde çoban sıkıntısının arttığını belirtti. Çetindağ’a göre, çoban bulma konusunda ciddi zorluklar yaşanıyor ve çiftçiler bu durumdan oldukça etkileniyor.

Hayvancılık sektöründe çalışan vatandaşlar, sürülerini güden ve hayvanlarla ilgilenen deneyimli çobanlar bulma konusunda büyük zorluklar yaşıyor. Çetindağ, çoban bulmanın giderek daha da zorlaştığını ve çiftçilerin bu konuda çeşitli sıkıntılar yaşadığını dile getiriyor.

Çetindağ, çoban bulma sıkıntısının hayvancılık sektörünü olumsuz etkilediğini ve üretimin düşmesine neden olduğunu vurguluyor. Birçok çiftçinin hayvanlarını sağlıklı bir şekilde güdememesi ve ilgilenememesi sonucunda verimlilik düşüşü yaşandığını ifade ediyor.

Ülke genelinde çoban sıkıntısının çözümü için çeşitli adımlar atılması gerektiğini söyleyen Çetindağ, bu konuda çiftçilere destek olunması çağrısında bulunuyor. Çoban bulma konusunda çiftçilere yönelik eğitimler düzenlenmesi, istihdam teşviklerinin artırılması ve daha fazla çoban yetiştirme programı oluşturulması önerileri arasında yer alıyor.

Sonuç olarak, Türkiye genelinde çoban sıkıntısıyla karşı karşıya olan hayvancılık sektörü, çiftçilerin yaşadığı zorluklarla mücadele etmeye çalışıyor. Çiftçilerin üretimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için çoban bulma konusundaki sıkıntıların çözülmesi büyük önem taşıyor.

DİKKAT!  Sivas Katliamı Torbalı'da Anıldı
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments