takip et takip et takip et
Gündem

30 Kasım 2010 - 73 Okunma

BASIN MENSUPLARI SORDU BAŞKAN EROĞLU YANITLADI

Abone Ol

AK Parti İl Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, basın açıklamasının bitiminde basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.


            Başkan Eroğlu’na yöneltilen sorular ve alınan yanıtlar şu şekilde oldu:


            *Sayın Başkan, sizin yeni bir reklamınız oldu, Aynı Bağın Gülüyüz” diye. Pazar günü sabahı bir kahvaltı gerçekleşti. Orada sizi niye göremedik?


            -TESOB gerçekleştirmiştir. Bizi aradılar ama büyük bir arazi çalışması içindeyiz. Tabiî ki bize 2 gün önceden söylemişlerdi. Vekillerimizin programlarından dolayı katılamadılar ama teşkilatlarımız programları biter bitmez uğrayıp bir selam verdiler. Ki bu da basına da yansımıştı. Yani biz hem ülkede, hem Tokat’ta birlik, beraberliği sağlama adına gerekeni yaparız ama sonuçta birileri bu birlik, beraberliğin sağlanmasına müdahale etmek isteyebilirler ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Sonuçta TESOB’ta daha önce yaşanan olaylar sizce de malumunuz. Hoş olmayan, güzel olmayan, Tokat siyasetinde kötü bir leke olarak o gün kaldı. O gün orada milletvekilimizin elinden mikrofon alındı, konuşturulmadı, hakaret edildi. Bu yine TESOB’ta oldu. Bugün onu yapanlar birlik beraberlik çağrısında bulunuyorlar. Ne kadar etkili olur, bilemiyorum ama biz her zaman siyasi partiler, sivil inisiyatif kuruluşlarının birlik beraberlik çalışmasının içinde oluruz. Bu çalışmaya da arkadaşlarımız katıldılar, bundan sonra da bu tip çalışmaların içinde oluruz. Gerekli adımı atan tavır sergileriz.


            *Sayın Başkan şu yakın zamanda diğer partilerin devlet görevlilerinin iktidar partisi yanlısı tutum içinde olduklarına yönelik açıklamaları oldu. Bu açıklamaları nasıl değerlendirirsiniz?


            -Bunu ben de sizinle birlikte izliyorum. Şimdi yapılan çalışmaların açılışlarla birlikte halkla paylaşılması kadar doğal bir şey olamaz. Sonra bu açılışlara sadece biz değil tüm siyasi partiler, halkımız da katılıyorlar. Onlar gelmeyip de oralarda bulunmuyorlarsa, biz oralara gidip bulunuyorsak, resmi şölenlerin AK Parti şöleni haline getirildiği gibi sunulması doğru bir söylem değil. Sonuçta bu davetiyeler sizlere de geliyor açılış tarih ve saatleri, diğer siyasiler ve milletvekillerine de gidiyor ama ne yazık ki katılım sağlamıyorlar. Sonuçta orada bir devlet töreni oluyor. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin halkı için yaptığı hizmetlerin açılışı yapılıyor. Sonuçta burası herkesin katılması gereken bir program, bizim programımız değil. Biz bu programa katılıyoruz, partimizi temsil ediyoruz. Ama diğer partilerde bunu görmüyoruz. Onlar gelmeyerek sanki AK Parti açılışı gibi insanların fikirlerini celbetmeye çalışıyorlar. Bu konuda muhalefetin söylemlerini doğru bulmuyorum. Kaldı ki, Başbakan’ımızın geldiği esnada yapılan açılışlar var. Onun haricinde Belediye tarafından yapılan bir açılış var. Bunun haricinde Vali’nin köylerde yaptığı açılışlar var, bunlar da köylerde halkla hemhal olmak için yapılan etkinliklerdir. Bundan farklı bir şeyler aramanın anlamı olmadığını düşünüyorum. AK Parti’nin bunlara da ihtiyacı yok, AK Parti yaptığı hizmetlerle zaten milletin gönlüne girmiş, milletin gönlünde yer etmiş. Bir takım makyaj ve açılışlarla olumlu, olumsuza dönmesi mümkün değil.


            *Sayın Başkan, Sayın Başbakan ilimize gelmeden önce Sayın Vekilimizin bir açıklaması olmuş, Tokat’a çılgın proje denilebilecek bir yatırımın olabileceğinden söz etmişti. Sayın Başbakan’a sunulup, açıklama olacağı söylenmişti. Şuana kadar bir yansıma olmadı. O projenin ne olduğunu açıklayacak mısınız?


            -Sayın vekilimizle o konuda istişare içinde olursanız belki daha doğru olur. Yani kendisinin Tokat’a dair bir düşüncesi var. Bu düşüncesi de şuanda hazırlık aşamasında, çalışma aşamasında. Eminim ki devam eden süreçte, seçimden sonra bununla ilgili çalışmayı sizler de göreceksiniz. Tabi benim bilgim var. Kendisi ile görüşme imkanımız oldu ama kendisinin açıklaması daha doğru olur. Gerçekten de Tokat’ın yüzünü güldürecek, Tokat’ı böyle her anlamda güzel bir şey olduğunu ifade edebilirim. Şuanda çalışma aşamasında, seçimden önce de olabilir, seçimden sonraya da kalabilir. Biraz alt yapı, fizibilite çalışmaları yapılıyor, bazı aksaklıklar var, onların çözülmesi bekleniyor.


            *Teşekkür ederiz.


" BASIN MENSUPLARI SORDU BAŞKAN EROĞLU YANITLADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BASIN MENSUPLARI SORDU BAŞKAN EROĞLU YANITLADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BASIN MENSUPLARI SORDU BAŞKAN EROĞLU YANITLADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku