Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.249,93 0,48%
Çeyrek Altın 2.343,00 2,27%
Yarım Altın 4.715,00 2,90%
Tam Altın 9.079,61 0,33%
Başın Arka Kısmında Ağrı Neden Olur? 5 Önemli Neden

Başın Arka Kısmında Ağrı Neden Olur? 5 Önemli Neden

ABONE OL
09 Mayıs 2023, 22:54:24

Başın arka kısmındaki ağrı, genellikle birkaç farklı nedenle ortaya çıkabilir. Bu nedenler arasında boyun kaslarında gerilme veya spazmlar, sinüzit, migren, hipertansiyon ve beyin tümörleri sayılabilir. Bu yazıda, başın arka kısmındaki ağrının olası nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve belirtileri gözlemleyerek zamanında tedavi almaya yardımcı olabilirsiniz.

Başın Arka Kısmında Ağrı

Bu makale, tıbbi doğruluk ve güvenirlilik açısından kontrol edilmiş olup, Medikal Rehber İçerik Politikası’na uygun olarak hazırlanmıştır.

İçindekiler:

  • Başın arka kısmında ağrı
  • Başın arka kısmında ağrı neden olur?
  • Özet alarak Başın arka kısmında ağrı

Başın Arka Kısmında Ağrı

Başın arka kısmında ağrı, birçok nedenden dolayı olabilir. Başın arkasında ağrı yapan tetikleyici nedenlerin çoğu, başın herhangi bir bölgesinde de ağrı yapabilir. Arka kısım da dahil olmak üzere baş ağrılarının birçoğunun nedeni ciddi değildir, kendi başınız alabileceğiniz basit önlemlerle kısa sürede geçecektir. Ancak bazı baş ağrısı türlerinde ise, özellikle şikâyetiniz geçmiyorsa doktor kontrolü ve tıbbi tedavi gerekebilir.

Başın Arka Kısmında Ağrı Neden Olur?

Başın arka kısmında ağrıya neden olabilecek en yaygın 5 neden, aşağıdakileri içerir:

  1. Gerilim Tipi Baş Ağrısı

    Gerilim tipi baş ağrıları, genellikle alın bölgesinde ağrıya neden olsa da başın arka kısmında ağrı olmasının da yaygın bir nedenidir. Gerilim baş ağrıları, tipik olarak başın bir tarafında meydana gelmek yerine başın her iki tarafında (iki taraflı) hissedilir ve baskı veya sıkışma hissine neden olur. Gerilim baş ağrıları hafif ila orta şiddettedir ve yürüyüş yapmak gibi rutin egzersizlerle şiddetlenmez. Gerilim tip

    DİKKAT!  Soğan Suyunun Saça Faydaları: En Önemli 5 Faydası
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler