Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.221,75 0,08%
Çeyrek Altın 2.036,00 0,05%
Yarım Altın 4.071,00 0,02%
Tam Altın 8.087,15 0,81%
BAŞÇİFTLİK’TEKİ YATIRIM ÇALIŞMALARINDA İNCELEME

BAŞÇİFTLİK’TEKİ YATIRIM ÇALIŞMALARINDA İNCELEME

ABONE OL
18 Eylül 2020, 11:44:08

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik ilçesinde sürdürülen yatırım çalışmalarını yerinde inceledi.

Niksar-Başçiftlik Yolu İncelemeler

Vali Dr. Ozan Balcı Başçiftlik ilçesi temaslarına, Karayolları tarafından yapımı devam eden Niksar-Başçiftlik yolunda incelemelerde bulunarak başladı. Vali Balcı, yapımı tamamlandığında 29.5 km uzunluğunda ve 10 m genişliğinde olacak yolun şimdiden vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Çiftçilerle Patates Hasadı

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik’te patates hasadı yapan çiftçileri ziyaret ederek birlikte patates hasadı yaptı.  Vali Ozan Balcı, “Başçiftlik patatesi Türkiye’nin en iyi patateslerinden biri. Patates üreticimize desteğimiz tam. Bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Çilek Bahçesinde İncelemeleri

Vali Dr. Ozan Balcı Başçiftlik’te çilek bahçesinde incelemelerde bulunarak bilgiler aldı. Vali Ozan Balcı Başçiftlik’te şu ana kadar 32 dönüm alanda çilek dikildiğini ifade ederek “Bu sene 1000 dönüm, 5 yılda da 5 bin dönüm alanda çilek üretim tesisi kurmayı hedefliyoruz.” dedi.

Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi İncelemeleri

Tarım Tokat projesi kapsamında Başçiftlik ilçesinde kurulması planlanan 1000 dönümlük geç turfanda meyve bahçesi alanında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, 67 bin kiraz ve elma fidanının en kısa zamanda toprakla buluşacağını ifade ederek, “Her yerde meyve bitmişken burada meyveler yeni yetişecek. Bahçemiz şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Başçiftlik Kayak Merkezi Telesiyej Yatırım Çalışmaları

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın kış sporları merkezi Başçiftlik Kayak Tesisinde yapılan telesiyej yatırım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Balcı, “Finansmanı OKA, İl Özel İdaresi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından karşılanan, 1100 metre uzunluğunda olacak olan telesiyej en kısa zamanda tamamlanarak Başçiftlik Kayak Merkezimizde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.” dedi.

Yeşil Yol İncelemeler

Vali Dr. Ozan Balcı, DOKAP tarafından Yeşil Yol Projesi kapsamında, yaylalara ulaşımı kolaylaştırmak ve turizm potansiyelini ziyaretçilerle buluşturmak amacıyla Niksar Bilgili Köyü-Perşembe Yaylası arasında yapımı tamamlanan 3.5 km’lik güzergahta incelemelerde bulundu. Vali Balcı, “Yayla yollarını birbirine bağlayacak ve ulaşım kalitesini artırıp kolaylaştıracak olan Yeşil Yol Projesi bölgenin yayla ve doğa turizm potansiyelinin değerlendirilmesini sağlayacak. Ayrıca proje bölge insanının gelir düzeyinin artırmasına da katkı sağlayacak. Projemiz şimdiden ilimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Niksar Bilgili Köyü Ziyareti

Vali Dr. Ozan Balcı DSİ yatırımları kapsamında Niksar Bilgili köyünde yapımı tamamlanan dere ıslahını yerinde inceleyerek bilgiler aldı. Balcı, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için yapılan yatırımları önemsediğini kaydederek bir süre sohbet etti. 100 Bin Koyun projesinin devam ettiğini hatırlatan Balcı, projeden faydalanılması için başvuru teşvikinde bulundu.

Vatandaşların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak yapılan hizmetlerin tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Vali Balcı, “Devletin ve milletin imkanlarının devletin gerçek sahibi millet için kullanıldığını kaydeden projelerimizi en kısa sürede bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tokat’ımız ve Tokat’lı hemşerilerimiz için hep birlikte yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

İnceleme ve temaslara Vali Dr. Ozan Balcı’ya Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin ile ilçe protokolü eşlik etti.

basciftlik1
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments