takip et takip et takip et
Başçiftlik

6 Temmuz 2020 - 449 Okunma

BAŞÇİFTLİK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Abone Ol

Başçiftlik Kaymakamlığı himayesinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlar ile koordinasyon sağlanarak, Koronavirüs sürecinde yiyecek bulmakta zorlanabilecek sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirler alındı.

Doğal hayatın ve sosyal yaşamın bir parçası olan sokak hayvanlarının rahat yaşamalarını sağlamak, onlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmaları, kamunun görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgeyle başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılması, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi ve vatandaşın bu konudaki hassasiyetinin artırılması istenilmiştir.

Koronavirüs salgınının sadece insan hayatını değil sokak hayvanlarını da olumsuz etkilediği belirtilen genelgede, sokak hayvanları açısından yiyecek bulma zorluğu ortaya çıktığı kaydedildi.

Başçiftlik Kaymakamlığı himayesinde Başçiftlik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ilçede bulunan sokak hayvanlarına mama, yem tedarik edildi, Kaymakamlık tarafından yaşam alanları kontrol altına alındı. Bu süreçte sokak hayvanlarına yiyecekleri ulaştırma, yaşam alanları oluşturma konularında vatandaşların hassasiyetleri artırıldı.


" BAŞÇİFTLİK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞÇİFTLİK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞÇİFTLİK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku