takip et takip et takip et
Gündem

18 Aralık 2010 - 9 Okunma

BAŞAKŞEHİR, TOKATLILARI BULUŞTURDU

“Büyük Tokat Buluşması”nın ikincisi İstanbul Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlendi. Organizasyonda 50 bin Tokatlı aynı sofrayı paylaştı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen “Büyük Buluşmada Tokatlılara hitaben konuşan Uysal “Bir olmak, birlik olmak için bunun gibi sosyal paylaşım ortamları çok önemli” dedi.


Başakşehir Belediyesi tarafından organize edilen organizasyonda Başkan Mevlüt Uysal “Geçtiğimiz Haziran ayında ziyaret ettiğim Tokat’ta insanların sıcak ilgisi ve anlatılamaz misafirperverliğiyle karşılaştım. Bugün de ben burada sizlere ev sahipliği yapmaktan, sizleri ağırlıyor olmaktan onur duyuyorum.” dedi. Tokat’ın kültürel ve doğal zenginlikleri ile devletlerin, imparatorlukların yaşama alanı olduğunu hatırlatan Uysal sözlerine “bu gibi sosyal organizasyonlar kültürümüzden kopmama adına önemlidir. Pikniğimiz İstanbul'daki Tokatlıları bir araya getirip kaynaştırırken, misafirlerimize de Tokat’ın kültürünü, nadide güzelliklerini anlatıp, yaşatacağız. Ayrıca burada Tokatlı olmayan pek çok vatandaşımızı da misafir edeceğiz.” diyerek devam etti.  Tokatlılar Buluşması’nın bu yıl da öncülüğünü yapan İstanbul Milletvekili Harun Karaca’ya, Belediye Başkanlarına, organizasyonda emeği geçen tüm Tokat derneklerine ayrı ayrı teşekkür eden Mevlüt Uysal “Bu organizasyon önümüzdeki günlerde hemşerilerimiz arasında başka güzel birlikteliklere de vesile olacağına inancım sonsuz.” diyerek sözlerini tamamladı. 


Organizasyon’da emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan İstanbul Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu “İstanbul pek çok Anadolu şehrini bünyesinde barındıran yönüyle Türkiye’nin özeti bir şehir. Anadolu’dan koparak İstanbul’u memleket haline getiren, köyüyle de irtibatını sağlayan bu tür organizasyonlar kültürümüzden kopmama adına önemlidir. Bu organizasyonların devamlılığının sağlanması lazım.” dedi.


SİYASET DÜNYASI TOKATLILARI YALNIZ BIRAKMADI


Şamlar Tabiat Parkı’nın güzel ve samimi ortamında  gerçekleşen 2.Büyük Tokat Buluşması’nda Tokatlılar siyaset dünyasının önemli isimlerini de ağırladı. Tokat Valisi  Şerif Yılmaz, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, İstanbul Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu, Tokat Ak Parti İl Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Dilek Yüksel, Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek, İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Tokat Zile Belediye Başkanı Lütfü Vidinel, Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve birçok siyasetçi ile bürokrat dev buluşmaya katıldı.


Gurbette sıla özlemi çeken Tokatlılar’ın bir araya gelerek, özlem giderdiği, Tokat kültürünü yeniden canlandıran ve Tokat’ın nadide güzelliklerinin anlatıldığı, yaşatıldığı organizasyona İstanbul’da bulunan Tokat Derneklerinin tamamı destek ve katılım noktasında katkı sağladı. 


TOKATLILAR DOYASIYA EĞLENDİ


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul Milletvekili Tokatlı, Harun Karaca ve diğer Tokatlı Millet Vekilleri protokol konuşmalarının ardından beraberindeki heyetle piknik alanını gezerek vatandaşlarla sohbet etti, bol bol hatıra fotoğrafı çektirtirdi.


Türkiye ve İstanbul’un farklı bölgelerinden gelerek piknikte buluşan Tokatlılar organizasyonda yer alan güreş müsabakasını ilgiyle izledi. Katılımcılar sanatçı Atilla Taş’ın hareketli parçaları ve animasyonlarla doyasıya eğlenirken, yöresel yemek yarışması’nda ter döktü, yöresel oyunlara eşlik etti. Yarışmalarda dereceye giren Tokatlılar ise ödüllerini Mevlüt Uysal’ın elinden aldı.


Yerel sanatçılardan Seyhan Güler, Murat Akkaya, Yeliz, Cemal Hakiroğlu, Haydar Tezel ve Zella sahne aldığı organizasyonda şarkılara eşlik eden vatandaşlar ayrıca Halk Oyunlarını da ilgiyle izledi. Davul zurna ekibinin gösterileri ile renklenen piknikte çocuk Halk Oyunu ekibi de büyük alkış aldı.


BAŞAKŞEHİR  BELEDİYESİ


TÜM BİRİMLERİ İLE DESTEK VERDİ


Tokatlıların gösterdiği büyük ilgi nedeni ile bu sene ikincisinin yapılan, gelenekselleşecek organizasyonunun hazırlıkları günler öncesinden başladı.


Başakşehir Belediyesi organizasyonun yapıldığı alan olan Şamlar Tabiat Parkında piknik günü bir aksaklık yaşanmaması için Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü yoğun mesai harcadı. Etkinliklerin gerçekleştirileceği alana sahne kuruldu, yarış güzergahları düzenlendi, araçların parkında sorun yaşanmaması için düzenlemeler yapılırken, zabıta personelleri de vatandaşların sorun yaşamaması için gerekli önlemleri aldı.


" BAŞAKŞEHİR, TOKATLILARI BULUŞTURDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞAKŞEHİR, TOKATLILARI BULUŞTURDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞAKŞEHİR, TOKATLILARI BULUŞTURDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku