Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.142,56 -1,12%
Çeyrek Altın 1.917,00 -0,31%
Bitcoin 442851 -1.19696%
Ethereum 31095 -1.43103%
Yarım Altın 3.833,00 -0,36%
Tam Altın 7.611,58 -1,77%
Bahçeli için “Ajan” diyen Özdağ’a MHP’den zehir zemberek yanıt: Babası, Türkeş’i sırtından hançerlemişti

Bahçeli için “Ajan” diyen Özdağ’a MHP’den zehir zemberek yanıt: Babası, Türkeş’i sırtından hançerlemişti

ABONE OL
12 Ocak 2023, 12:16:20

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Alparslan Türkeş’in bir mektubunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “ajan” ifadesini kullandığını iddia etmiştir. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Özdağ’ın iddiasını “saçma bir şehir efsanesi” olarak nitelendirmiş ve “Ümit Özdağ’ın babası Muzaffer Özdağ, 12 Mart 1971’deki askerî muhtıradan bir gün önce Alparslan Türkeş’i yalnız bırakarak 11 Mart’ta apar topar istifa etmişti. Yani yol arkadaşını sırtından hançerlemiş ve bırakıp gitmişti.” diyerek cevap vermiştir.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Milliyetçi Halk Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli arasındaki gerginlik devam ediyor. Özdağ, “Sinan Ateş cinayetiyle ilgili “Hepimiz katilin kim olduğunu biliyoruz” diyerek Bahçeli’yi hedef almıştı. Bahçeli, Özdağ’ın söylemleri nedeniyle savcıları göreve çağırmıştı. Özdağ ise Bahçeli’ye sert bir yanıt veriyor ve “Rahmetli Türkeş’in hapishaneden yazmış olduğu el yazısı mektupta kimin ismini ajan olarak verdiğini de bütün ülkücüler biliyor. Hadi oradan sen! Sayın Bahçeli, sen önce Olcay’ı, Ulvi’yi ve Semih’i savcıya yolla, gerekirse ben de giderim. İstersen Gölbaşı’nda portakal sandıklarında yakalanan silahlar soruşturmasını yürüten savcıya bile giderim.” ifadelerini kullanıyor.

MHP’DEN ÖZDAĞ’A SERT YANIT

“Ümit Özdağ’ın babası merhum Muzaffer Özdağ, 12 Mart 1971’deki askerî muhtıradan bir gün önce merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i yalnız bırakarak 11 Mart’ta apar topar istifa etmişti. Yani yol arkadaşını sırtından hançerlemiş, bırakıp gitmişti.” diyen Yalçın, Özdağ’ın söylediklerini gerçek dışı ve kabul edilemez olarak değerlendiriyor.

“İSTİHBARATÇI ARTIĞI”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı “ajan” iddiasına yanıt verdi. Yalçın, “Ümit Özdağ, ikiyüzlülüğünü, samimiyetsizliğini ve kötü niyetini ortaya çıkardığımız için partimize, genel başkanımıza ve bize hakaret ederek, bel altı vuruş yaparak gerçek karakterini ele veren bir istihbaratçı artığıdır.” ifadelerini kullandı.

“ÖZDAĞ’IN BABASI TÜRKEŞ’İ SIRTINDAN HANÇERLEMİŞ, BIRAKIP GİTMİŞTİ”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı açıklamaları yanıtladı. Yalçın, Özdağ’ı “meşrebi bulanık bir istihbaratçı artığı” olarak nitelendirdi ve “Ümit Özdağ’ın babası merhum Muzaffer Özdağ, 12 Mart 1971’deki askerî muhtıradan bir gün önce merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i yalnız bırakarak 11 Mart’ta apar topar istifa etmişti. Yani yol arkadaşını sırtından hançerlemiş, bırakıp gitmişti.” ifadelerini kullandı.

“ÖZDAĞ, BAHÇELİ TARAFINDAN, ‘BELKİ ADAM OLUR’ DİYE MİLLETVEKİLİ YAPILDI”

Ümit Özdağ, Devlet Bahçeli tarafından “Belki adam olur” diye milletvekili olarak atandı ve önemli görevler verildi. Ancak, Özdağ, babası gibi her şeyi bırakarak kaçtı ve yol arkadaşını sırtından vurdu. Ülkücülük ve MHP saflarında görev yapmak Özdağ için ağır gelmiştir ve genetik mirasının sevkıyle ilk fırsatta kendini fitne, fesat ve tefrikanın kollarına atmıştır.

“SAÇMA BİR ŞEHİR EFSANESİ”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Alparslan Türkeş’in mektubunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “ajan” dediği iddiasını “saçma bir şehir efsanesi” olarak niteledi. Yalçın, “Ümit Özdağ’ın babası merhum Muzaffer Özdağ, 12 Mart 1971’deki askerî muhtıradan bir gün önce merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i yalnız bırakarak 11 Mart’ta apar topar istifa etmişti. Yani yol arkadaşını sırtından hançerlemiş, bırakıp gitmişti.” dedi. Özdağ’a hitaben “yerimiz de yurdumuz de adresimiz de belli, şayet yüreğin varsa, gözün kesiyorsa buraya gel, bizi sen al da senin ciğerinin kaç okka ettiğini bir görelim” diyerek cevap verdi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments