Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
AZERBAYCANLI HOCALAR PROJE KONAĞINDA

AZERBAYCANLI HOCALAR PROJE KONAĞINDA

ABONE OL
07 Ağustos 2020, 10:11:58

Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde eğitim veren Azerbaycanlı Hocaları Proje Konağında misafir etti. Programda Karabağ saldırısı kınandı ve aziz şehitlerimiz rahmetle anıldı.

Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde eğitim veren Azerbaycanlı Hocalar; Prof. Oktay Muhtaroğlu, Prof. Dr. Bahtiyar Mehmetoğlu, Prof. Dr. Muhammet Yüzbaşıyev, Prof. Dr. Kamal İbrahizade, Prof. Dr. İsmail İsmailov’u Proje Konağında ağırladı.  Karabağ saldırısını kınamak ve şehitlerimizi rahmetle anmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği Başkanı Fatma Dinçer, “Amacımız hedefimiz, gayemiz gökyüzünde Türk ve Azerbaycan Bayraklarının dalgalanması” dedi.

“SENİNLEYİZ AZERBAYCAN”

“Biz iki devlet bir millet aynı ruhuz” diyerek konuşmasını sürdüren Dernek Başkanı Fatma Dinçer, “Türkiye, Azerbaycan kadim dostluk bağları ve kardeşlik ilişkileriyle birbiriyle bağlıdır. Azerbaycan üzülürsen Türkiye ağlar. Türkiye de sevinirse Azerbaycan’da bayram olur. Biz iki devlet bir millet aynı ruhuz. Azerbaycan’ın hakkına, hukukuna, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında çelikten kavi demirden sağlamız.  Ecdadın asırlar boyunca yerine getirdiği bu görevi Kafkaslarda neyse yine yerine getirmeye devam edecektir.  Vatanını savunan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara şifa diliyoruz.  Bizim amacımız hedefimiz gayemiz göklerde Türk ve Azerbaycan Bayraklarının sonsuza dek dalgalanması.” Şeklinde konuştu.

azerbaycanlı hocalar1
DİKKAT!  Unutkanlık
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments