Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.459,73 0,60%
Çeyrek Altın 2.453,00 0,78%
Yarım Altın 4.908,00 0,80%
Tam Altın 9.688,85 6,48%
AYAKTA YOLCU ALINMASINA MÜSAADE EDİLMEYECEK

AYAKTA YOLCU ALINMASINA MÜSAADE EDİLMEYECEK

ABONE OL
09 Eylül 2020, 11:07:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu taşımada tüm illerde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini açıkladı. Tokat’ta vatandaşların uyarıları dikkate alarak koltuklarda oturarak yolculuk ettiği görüldü. Sağlık için kurallara uyulmasının büyük önem taşıdığı belirten vatandaşlar, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında, sahadaki kuralların uygulanıp uygulanmadığını görmek üzere denetimler gerçekleştirdiklerini belirterek, Tokatlıların kurallara uyduklarını gördüklerini ve bu durumun kendisini ziyadesiyle memnun ve mutlu ettiğini söyledi.

“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN”

Vali Dr. Ozan Balcı, beraberinde Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Üyeleri ile  “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını dün yerinde denetledi. “Kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle koronavirüsle mücadelemize tüm Tokat olarak devam ediyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcıyaptığı açıklamada, “Bugünde Belediye Başkanımız, Emniyet Müdürümüz, İl Sağlık Müdürümüzle beraber koronavirüsle ilgili olarak özellikle de maske denetimi olmak üzere işyerlerinin denetimi ve sahadaki kuralların uygulanıp uygulanmadığını görmek üzere denetimler gerçekleştirdik. Gördüğümüz kadarıyla Tokat’lı hemşerilerimiz kurallara uyuyorlar, bu da beni ziyadesiyle memnun ve mutlu ediyor.  Tüm Tokatlı hemşerilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Maske takmaya lütfen dikkat edin, sosyal mesafeye lütfen uyun, hijyen kurallarına uyun.” Dedi.

otobusler2

TÜM İLLERDE AYAKTA YOLCU ALINMASI YASAKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası basın açıklaması yaptı. Gündemlerinin ilk maddesinin koronavirüs salgını olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgının tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de tehdit etmeyi sürdürdüğünü belirtti. Dünyada vaka sayısının 28 milyona yaklaştığını, ölü sayısının da 900 bini aştığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerküredeki hiçbir yerin bu salgının etkisinden kurtulamadığı anlaşılıyor. Günlük vaka rakamlarının 80 bini, ölü sayılarının bini geçtiği ülkeler var. Avrupa ülkelerinin bazıları salgının yeni dalgası ile boğuşuyor” değerlendirmesini yaptı. 

DİKKAT!  ZİLE'DE HUZUREVİ SAKİNLERİNE ZİYARET

Bu fotoğraf içinde Türkiye’nin hem sağlık alt yapısının gücü hem alınan tedbirler sayesinde oldukça iyi bir noktada bulunduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak mevcut durum da bizim için kabul edilebilir değildir. Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten derin üzüntü duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan ‘tamam’ diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini bekliyoruz. Ayrıca her ilimizde ihtiyaçlara göre ilave tedbirler alıyoruz. Bu çerçevede kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapasite sınırlamasına da gidilebilecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Esnek ve kademeli mesai usullerinin yaygın şekilde tatbiki sağlanacaktır.”

ayakta yolcu alinmasina musaade edilmeyecek.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler