takip et takip et takip et
Manşet

20 Ocak 2020 - 342 Okunma

“AVUKAT KORUNUYORSA VATANDAŞ KORUNUYORDUR”

Feyzioğlu, yargı reformunun avukatlara yılda 180 bin olayda 360 bin dosya kazandırdığını söyledi.

Yargı reformu kapsamında genç avukatların yılda 180 bin olayda 360 bin dosya sahibi olduğunu söyleyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bu avukata iş ve istihdam yaratmak ve aynı zamanda da vatandaşı korumaktır. Vatandaşın menfaati ile avukatın menfaati çatışamaz. Avukatın bir yerde hakkı ihlale uğruyorsa, vatandaşın hakkı ihlale uğruyordur. Avukat korunuyorsa vatandaş korunuyordur.” dedi.

Tokat Barosu tarafından avukatlar ve stajyer avukatlar meslek eğitimi semineri düzenlendi. Seminerde meslekte 40 ve 50’nci yılını dolduran avukatlara plaket takdim edildi. Tokat Dedeman Otelde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Seminerin ardından değerlendirme yapan Tokat Baro Başkanı Av. Melih Yardımcı, başarılı bir eğitim çalışması olduğunu belirterek, Türkiye genelinde düzenlenen bu seminerlerin meslek açısından önemli olduğunu ifade etti. Tokat Merkez Adliyesinde Tokat Barosu için yeni bir tahsis edildiğini söyleyen Melih Yardımcı, “Tokat Merkez Adliyesinde Tokat Barosu için yeni bir yer tahsis edildi. Geçen hafta tadilatına başlandı. Hem tadilat hem tefrişat konusunda bize maddi destekte bulunan Türkiye Barolar Birliğine teşekkür ediyorum.” dedi.

YARGI REFORMUNUN KAZANDIRDIKLARI

Daha sonra konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yargı reformunun kazandırdıklarını ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yargı reformu kapsamında genç avukatların yılda 180 bin olayda 360 bin dosya sahibi olduğunu söyleyen Feyzioğlu, “Yargı reformu kapsamında müdafi bulundurma zorunluluğu geldi. Aynı müdafiler o soruşturmanın devamında yapılacak olan asliye cezadaki tek celselik talepnamenin görüşülüp hüküm verildiği, duruşmada da yine avukatlık yapacaklar. Dolayısıyla bu reform kapsamında bugün biraz sonra konuşacağımız konu çerçevesinde tam 180 bin olayda; yılda ki artabilir; vatandaşımız adliye koridorunda savcılıktan mahkemeye yıllarca maddi manevi tükenmekten kurtuldu. 50 binin üzerindeki gencecik meslektaşımız da; 180 bin çarpı 2; tam 360 bin yeni dosya sahibi oldu. 1 yılda! Bu avukata iş ve istihdam yaratmak ve aynı zamanda da vatandaşı korumaktır. Hep söylediğim şu; vatandaşın menfaati ile avukatın menfaati çatışamaz. Avukatın bir yerde hakkı ihlale uğruyorsa, vatandaşın hakkı ihlale uğruyordur. Avukat korunuyorsa vatandaş korunuyordur.” diye konuştu.

Daha sonra meslekte 40 ve 50 yılını dolduran avukatlar ile hayatta olmayan avukatların yakınlarına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu tarafından plaket takdim edildi. Programın basına kapalı olan 2’inci kısmında Metin Feyzioğlu, katılımcı avukatlara yargıda zaman tasarrufu sağlayan seri muhakeme ile dava konusunda bilgilendirme yaptı.


" “AVUKAT KORUNUYORSA VATANDAŞ KORUNUYORDUR” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere “AVUKAT KORUNUYORSA VATANDAŞ KORUNUYORDUR” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda “AVUKAT KORUNUYORSA VATANDAŞ KORUNUYORDUR” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku