Dolar 33,1952 -0.11%
Euro 36,0226 -0.6%
Gram Altın 2.549,54 -1,98%
Çeyrek Altın 4.258,00 -1,32%
Yarım Altın 8.508,00 -1,32%
Tam Altın 16.929,98 -1,91%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Avrupalı Türkler, Afrikalı yetim çocukları sevindirdi

Avrupalı Türkler, Afrikalı yetim çocukları sevindirdi

ABONE OL
18 Haziran 2024, 01:31:03

Afrika’daki yetim çocuklar için giyim yardımı yapıldı. Darüsselam Eyaleti’ne bağlı Kigamboni bölgesinde Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu tarafından 250 yetim çocuğa giysi yardımı sağlandı. Yardımseverler, Afrika’da yaşayan sahipsiz çocuklara destek olmak için çaba sarf ediyor. Yardımların süreceği ve kurban bağışlarıyla yeni projelerin hayata geçirileceği belirtildi. Tüm dünyaya yardım çağrısı yapılarak, ihtiyaç sahibi insanlara umut olmaya devam edileceği vurgulandı.

Uluslararası Yardım Kuruluşu "Help Yetim" Afrikalı Yetim Çocukları Sevindirdi

Afrika'daki Yetim Çocuklar Giyim Yardımıyla Sevindi

Türk İnsani Yardım Kuruluşu "Help Yetim", her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı'nda Afrika'daki yetim çocukları sevindirmek için giyim yardımında bulundu. Afrikalı çocukların yüzlerini güldürmek amacıyla yola çıkan yardım gönüllüleri, farklı ülkelerde düzenledikleri organizasyonlarla yetim ve kimsesiz çocukların bayram sevincine ortak oluyor.

Bayram Coşkusu Kigamboni'de Yaşandı

Darüsselam Eyaleti'ne bağlı Kigamboni bölgesinde düzenlenen bayramlaşma programı, Merkezi Avrupa'da bulunan Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu gönüllüleri tarafından gerçekleştirildi. Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlerin desteğiyle 250 yetim çocuğa giysi yardımı yapıldı.

Afrikalı Çocuklara Özel Önem Veriliyor

Kigamboni bölgesinde bir düğün salonunda bir araya gelen yardım gönüllüleri, sahipsiz ve kimsesiz çocukların Afrika'da yaşadığı mağduriyete dikkat çekti. Kurban paylaşmanın önemine vurgu yaparak yola çıkan Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, özellikle yetim çocukların yılın her döneminde temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığını belirtti.

Hayırseverlerin Katkısı Büyük Önem Taşıyor

Program kapsamında Darüsselam'ın kırsal bölgelerindeki 250 yetime bayram öncesi giysi yardımı yapıldı. Bu giysilerin temin edilmesinde Avrupa ve Türkiye'den destek sağlayan hayırseverlere teşekkür eden yardım gönüllüleri, yetim ve kimsesiz çocukların Afrika'daki mağduriyetini hafifletmek için destek beklediklerini belirtti.

Kurban Bağışı ve Yardımlar Devam Ediyor

Afrika'da Türkiye tarafından gönderilen yardımların, insani hassasiyetler ön planda tutularak titizlikle gerçekleştirildiğini belirten Help Yetim Organizasyonu Başkanı Cahit Ataş, kurban bağışlarıyla birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve yıl boyunca yardımların devam edeceğini söyledi. Su kuyuları, camiler ve okulların temel atma ve açılışlarını gerçekleştiren kuruluş, yüzbinlerce ihtiyaç sahibine umut olmaya devam ediyor.

DİKKAT!  TİHEK Başkanından TOGÜ’de Konferans

Tüm Dünyada Yardım Çağrısı

Kurban Bayramı, dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanları hatırlamanın bir vesilesi olmaya devam ediyor. Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, Afrika başta olmak üzere 3 kıtada 20 ülkede insanlık için çalışmalarına devam ediyor ve yoksullara umut olmaya gayret ediyor.

İlginizi çekebilecek konular

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet Giriş Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Whatsapp Ajaxbet Tv Ajaxbet Para Yatırma Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güvenilir Mi Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?
Ertesi Gün Hapı