takip et takip et takip et
Spor

18 Nisan 2016 - 48 Okunma

Atletizmin yıldızlarından Çağlar’a ziyaret

Abone Ol

Anadolu yıldızlar ligi Türkiye finallerinde mücadele edecek sporcular ve Antrenörleri Abdullah Yılmaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’ı ziyaret etti.

            Sporun yaygınlaştırılması ve alt yapı sağlanması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ANALİG, 2015-2016 sezonu Atletizm, Basketbol, Badminton, Masa Tenisi, Tekvando, Cimnastik, Hentbol, Voleybol, Judo, Karate ve Yüzme branşlarında 81 ilden sporcuların katılımıyla Anadolu Yıldızlar Ligi gerçekleştiriliyor.

            Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı – Spor Genel Müdürlüğü koordinesinde oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi Bay-Bayan Atletizm Yarı Final yarışları 24 ilin katılımları ile 09-10 Nisan 2016 tarihlerinde Kastamonu’da gerçekleştirildi.

Kastamonu’da Türkiye finallerinde mücadele etmeyi hak kazanan sporcular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’ı ziyaret etti.

            Ziyarette Antrenör Abdullah Yılmaz, Kastamonu’da gerçekleştirilen ANA-LİG Atletizm Yarı Final Yarışları hakkında İl Müdür Cemil Çağlar’a bilgi vererek, “Şahsım ve sporcularım adına bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

            İl Müdürü Cemil Çağlar ise ANA-LİG Atletizm Yarı Final Yarışmalarında İlimizi en iyi şekilde temsil eden il karması takımını tebrik ederek, Antrenör Yılmaz’a başarılarının devamını diledi.

Ferdi yarışmalarda ilk üç dereceye girerek İlimizi Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finallerinde temsil edecek olan sporcular ise şöyle oldu: Sevgi Korkmaz, Haydar Ariz, Şevval Yıldız, Pelinsu Şahin ve Burhan Koçak.

Ziyarete Spor Şube Müdürü Ömer Besler de hazır bulundu.

 Tokat İl Karması Atletizm takımımız sporcularımızın yaptığı dereceler

-Sevgi Korkmaz 1500 Metrede Birinci,

-Haydar Ariz 300 metrede Birinci

-Şevval Yıldız 300 metrede Üçüncü,

-Pelinsu Şahin 800 metrede İkinci

 

-Burhan Koçak 800 metrede Üçüncü  


" Atletizmin yıldızlarından Çağlar’a ziyaret konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Atletizmin yıldızlarından Çağlar’a ziyaret ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Atletizmin yıldızlarından Çağlar’a ziyaret ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku