takip et takip et takip et
Merkez

14 Ekim 2020 - 320 Okunma

ATLETİZM’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARININ KÜRSÜ DAĞILIMINDA TOKAT ZİRVEDE

Abone Ol

Atletizm Federasyonu tarafından 2020 sezonunun ardından Atletizm Şampiyonaları üzerinden yapılan bölge değerlendirmesinde İlimiz Tokat büyük başarıya imza atarak sezonu 5 Altın Madalya, 5 Gümüş Madalya ve 5 Bronz madalya ile Türkiye 8.si olarak tamamlamıştır.

İstanbul’da geçen ay yapılan Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası ve Türkiye U20 Atletizm Şampiyonası ile beş ayrı noktadaki Bölgesel U18 Birinciliği’nin tek klasmanda birleştirilen genel sıralaması baz alınarak yapılan değerlendirmeye göre, ilk üçe giren atletlerin bölge dağılımında, İstanbul, Ankara ve Bursa ilk üç sırayı aldı.

Geçmiş yıllara oranla şampiyon sayısını artıran Bursa, basamak değer sıralamasına göre başkent Ankara’nın gerisinde kalsa da, 36 kürsü ile toplamda ikinci oldu. Yıllardır atletizmin önemli merkezlerinden olan İzmir, 25 kürsü ile dördüncü durumda yer alırken, bir başka önemli bölge olan Mersin ise ancak bir şampiyon (Mikdat Sevler) çıkarabildi ve listede 23. sıraya geriledi.

Adana’nın yedi, Gaziantep’in altı Türkiye şampiyonu çıkardığı 2020’de Karadeniz bölgesinden Sakarya, Tokat ve Trabzon bölgesi atletleri de dikkat çeken başarılara imza attılar. İlk 10’daki bir diğer il ise dört şampiyonluğu bölgesine götüren Van oldu.


" ATLETİZM’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARININ KÜRSÜ DAĞILIMINDA TOKAT ZİRVEDE konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ATLETİZM’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARININ KÜRSÜ DAĞILIMINDA TOKAT ZİRVEDE ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ATLETİZM’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARININ KÜRSÜ DAĞILIMINDA TOKAT ZİRVEDE ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku