Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.299,31 0,89%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.595,00 0,86%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
ATIL MALZEMELERDEN KÖY OKULLARINA KÜTÜPHANE

ATIL MALZEMELERDEN KÖY OKULLARINA KÜTÜPHANE

ABONE OL
02 Ocak 2020, 10:52:16

Yarını Aydınlat Derneği üyeleri topladıkları kitaplar ve atıl durumdaki masa ve sıralarla köy okullarına kütüphaneler kurup çocukların eğitimine katkı sunuyor. Tokat’ta faaliyetlerine başlayan Yarını Aydınlat Derneği ilk projesini Almus Karaköy Okulunda gerçekleştirdi. Dernek üyesi gönüllüler atıl durumdaki sıra ve masaları onarıp sınıfları boyadı.

Aralarında üniversite öğrencilerinin de yer aldığı Yarını Aydınlat Derneği mensubu gönüllüler topladıkları kitaplar ve atıl durumdaki masa ve sıralarla köy okullarına kütüphaneler kurup çocukların eğitimine katkı sunuyor. Tokat’taki ilk faaliyetlerini Almus Karaköy Okulunda gerçekleştirdi. Dernek üyesi gönüllüler atıl durumdaki sıra ve masaları onarıp sınıfları boyadı. Daha sonra sınıfların duvarlarını rengarenk hale getirdikler dernek üyeleri çizgi film karakterleri ve ağaç resmi çizdi. Öğrenciler, daha sonra elleriyle onarıp boyadıkları raf ve masaları sınıfa yerleştirdi. Köydeki öğrencilerin boş vakitlerinde zaman geçirmesi adına kullanılmayan bazı masaları boyayıp satranç tahtasına da dönüştüren gönüllüler, minik öğrencilere çeşitli hediyeler de verdi. Birlikte resim çizdikleri öğrenciler ile eğlenen gönüllüler, kampanya kapsamında toplayıp okula getirdikleri çok sayıda hikaye kitabını da raflara dizdi.

Yarını Aydınlat Derneği Tokat Başkan Yardımcısı Şenay May yaptığı açıklamada tamamen gönüllülük esaslı çalıştıklarını belirterek, “Projemizi bütün resmî kurumlardan da izin alarak köy okullarındaki öğretmenlerimizin de isteğiyle yapıyoruz. Önceliğimiz tabi ki ihtiyacı olan okullarda oluyor. Gidip görüyoruz okulun durumunu ona göre planımızı yapıyoruz. Halkımızın kitap elbise vs desteğiyle de kütüphaneye ve okuldaki öğrencilere destek vermeyi amaçlıyoruz. Derneğimizin adı Yarını Aydınlat tüm ülke genelinde çalışmaları olan bir dernek. Biz Tokat Yarını Aydınlat Derneği olarak dün ilk projemizi Almus Karaköy okulunda başlattık tamamen gönüllülük esaslı grubumuzdaki genç arkadaşlarımızla sadece derneğimizden boya desteği alarak meyve kasaları gibi geri dönüşüm malzemeleriyle kitaplık yapıyoruz. Yani kısaca söylemek gerekirse yarınlarımız olan çocuklarımıza en önemli öğrenim aracı olan okuma hevesini aşılamak ve onlara uygun ortamı hazırlamak için çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

DİKKAT!  2019 Hacılarından anlamlı bir proje
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments