takip et takip et takip et
Gündem

30 Ekim 2019 - 566 Okunma

ATİK PRODUCTİONS’IN GÜÇLÜ HEDEFLERİ

Abone Ol

Yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncu hemşehrimiz Hilmi Atik çalışmalarını hevesle sürdürüyor.

YOUTUBE’da Atik Productions kanalını kurduktan sonra Tokat’ın ilk internet dizisini çeken ve 5 bölüm yayınlayan yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncu hemşehrimiz Hilmi Atik, gazetemizi ziyaret ederek hem yaptığı faaliyetlerden hem de gelecekteki hedeflerinden bahsetti.

35 yaşındaki Hilmi Atik çocukluğundan buyana ilgi alanı olarak gördüğü yapımcılık, yönetmenlik konusunda ilk ciddi adımını film afişleri hazırlamakla attı. Hazırladığı afişleri sosyal mecradaki film afişleri sitelerinde paylaşmaya başladı. Dikkat çekip, beğeni kazandı. Sonrasında işin senaryo yazarlığı kısmını geliştirdi. 2019 yılının üçüncü ayında, ‘Başkalaşım’ adı ile bir dizi senaryosu yazdı ve çekimleri yapılarak kısa metrajlı fragmanları ile 4’er, 5’er dakikalık bölümler halinde YOUTUBE’da açtığı Atik Productions kanalından yayınlamaya başladı.  Her ay bir bölümünü paylaştı ve şuana kadar 5 bölümü geride kaldı. Dizide şiddet ve silah öne çıkıyor. Normal, naif bir insanın hayat şartlarının getirdiği zorluklarla şifozren, psikopat bir insana nasıl dönüştüğü anlatılıyor. Bu durumun hem kendine hem topluma ve çevreye ne tür zararlar verdiği vurgulanıyor. Senaryo ilerledikçe, toplumsal fayda içeren mesajlar daha bir öne çıkacak.

“ARKA SOKAKLARDA ROL ALDI”

Soysal mecradaki etkinlikleri ile yavaş yavaş sektörde adını duyurmaya başlayan Hilmi Atik, ilk profesyonel teklifini oyunculuk üzerine Kanal D’nin beğeniyle izlenilen Arka Sokaklar dizisinden aldı. Dizinin 519. bölümünde ‘psikopat’ rolünü canlandırdı. Bir buçuk dakikalık diyaloglu bir sahnede kendini gösterdi.

Hilmi Atik, bir popüler dizide, bir buçuk dakikalık da olsa diyaloglu bir sahnede kendini gösterebilmenin kıymetli bir gelişme olduğunu izah ederken “amatör sektördeki gayretlerim bir anlamda profesyonel sektörün kapısını açtı. Bundan hareketle yeni hedeflerin peşinde olacak heyecanı, motivasyonu aşıladı. Bu hevesle Başkalaşım dizimin yeni bölümlerini çekmeye devam edeceğim. Profesyonel sektörde gördüğüm hususlardan başta geleni oyuncu ajanslarının bu sektörde olmak isteyenlerin umutlarını istismar etmekte olduğudur. Benim buna karşı bir tepkim var. Kendi emeğimle, ufkumla, yazıp, yönetip, oynadığım bir eserle kendimi kabul ettirmek istiyorum. Bu amaçla ilk profesyonel işimi yapmış olmam da beni daha da bir cesaretlendirmiştir.” dedi.

“OYUNCU ARKADAŞLARI DAVET EDİYORUM”

Hilmi Atik, Başkalaşım dizisinin ilk 5 bölümü için şu bilgileri verdi:

“Yapım ve yönetmenliğini üstlendiğim, senaryosunu yazıp baş rolünü oynadığım Başkalaşım dizimde şiddet ve silah var. Tokatlı otuz arkadaşıma bu zamana kadar rol verdim. Oyunculuğa hevesi olan arkadaşlarım bu sayede fırsat buldu. Amatörce sahiplendikleri oyunculuğu profesyonel mecraya taşımak için zemin hazırlıyoruz. Başkalaşım dizimin ilk 5 bölümü 4-5’er dakikalık kısa metrajlı oldu. Şimdi daha profesyonel bir anlayışla daha uzun metrajlı olması için çalışmaya başlayacağız. 6. bölümümüzün en azından 20 dakika olmasını planlıyoruz. Sahne olarak Tokat’ın mekanlarını kullanıyoruz. İlk bölümümüzde bir tek ben oynadım, çekimleri kardeşim Hüsnü Atik yaptı hem de cep telefonu kamerası ile bu çekimler yapıldı. İlk bölüm 1 dakikalık fragman gibiydi ve bir konuşma yoktu. İkinci bölüm 5 dakikalıktı, yine sadece ben yer aldım. Size ölümle nasıl burun buruna geldiğimi anlatmak istiyorum, sözlerimle ilk seslendirmeyi yaparak dizinin içeriğine dair akışımız başladı. Üçüncü bölümde diğer oyuncu arkadaşlarımız katılmaya başladı. 4 dakikalık bu bölümde 4 farklı yüz görüldü. Mekan olarak da Tokat Yazmacılar Hanını kullandık, Tokat manzarası ve Tokat Kalesi’nde dron çekimlerimiz oldu. Dördüncü bölümde dokuz farklı oyuncu görüldü. Novadadan başlayıp GOP. Bulvarı güzergahında araçla seyir halinde iken Taşhan, Tokat Kalesi izlenebildi. Kurtuluş Un Fabrikasına kadar devam eden seyirden sonra iç mekanda diyaloglar başladı. Beşinci bölüm altı dakikaydı. Kurtuluş Un Fabrikasından araçla çıkış yapıldıktan sonra bu kez Behzat Bulvarı güzergahından geçilerek Saat Kulesi, Mevlevihane kadraja girdi, Uzunburun Galericiler Sitesine kadar gelindi. Galeride iç mekan çekimleri ve diyalogları ile sonlandı. Tüm kamera çekimi, efekt, akış kurgusu, montaj, dublajları kardeşim Hüsnü Atik yaptı.”

SPONSORLUK VE REKLAM BEKLENTİSİ

Konuyu profesyonelleştirdikçe finans ihtiyacının da artmakta olduğunu belirten Hilmi Atik, “hali hazırda kamera çekimlerimizde cep telefonlarımızı kullanmaktayız. Zaman zaman drone çekimleri oldu. Profesyonelliğe doğru adım attıkça kamera ve cihazlarımızı değiştirmemiz gerekecek. Bunda da haliyle finansmana ihtiyaç olacak. Çekim yaptığımız mekanların işletmecileriyle, reklam vermek isteyenlerle görüşmelerimiz olacak. Şehrimizin tanıtımına sebebiyet verecek projelerimiz için kamu kaynaklarından tanıtım fonlarına müracaatımız olabilir. Tokat’ta bu sektörde, yapımcı, senarist, yönetmen ve oyunculuğumu geliştirmek istediğim ortamda eserlerimin, dizilerimin izlenirliği, popülerliği arttıkça haliyle finans da artacaktır. Bunun için çalışmalarımı hevesle sürdürüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.


" ATİK PRODUCTİONS’IN GÜÇLÜ HEDEFLERİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ATİK PRODUCTİONS’IN GÜÇLÜ HEDEFLERİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ATİK PRODUCTİONS’IN GÜÇLÜ HEDEFLERİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku