takip et takip et takip et
Belediye

29 Haziran 2019 - 366 Okunma

ATIK PİL VE ATIK ELEKTRONİK EŞYA TOPLAMA YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Abone Ol

Tokat Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen “Okullar arası Atık Pil Toplama” ve “Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor” Yarışmalarında dereceye giren okullar ödüllerini aldı.

            Tokat Belediyesi atık pillerin çevre ve insan sağlığına verdiği zararı önlemek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl düzenlediği Atık Pil ve Atık Elektronik Eşya toplama yarışmalarında dereceye giren okullara ödülleri takdim edildi.

            Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen ödül dağıtım programında konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 1800 Kg atık pilin toplanarak TAP Derneğine, 6 Bin Kg. Atık Elektronik Eşya’nın ise geri dönüşüm firmasına teslim edildiğini belirtti. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Çevre hepimizin, birlik ve beraber yaşadığımız doğamız her geçen gün bir şeyler kaybediyor. Evde kullandığımız atıkların bertaraf edilmesi çevreye verdiği zararın en aza indirilmesi hepimizin görevi. Gelecek nesillerimize daha güzel bir çevre bırakmak görevimizin başında gelmektedir.

Tokat Belediyesi olarak eski vahşi çöp depolama alanımızı geçtiğimiz dönem içerisinde projemizi yaparak ıslahını gerçekleştirdik. Eski vahşi çöp alanını rehabilite ederek duman, is ve kokuların giderilmesini sağladık. Bu eski alanı park haline dönüştürdük. Şuanda şehir merkezinden uzak bir noktada, Katı Atık Bertaraf Tesisimizde çöplerimiz ayrıştırılarak depolanıyor.

            Atık Su Arıtma Tesisimizle Yeşilırmak’ın kirlenmesinin önüne geçtik. Üniversite karşısındaki alanda yapılan tesisle atık sular temizlenerek Yeşilırmak’a dökülüyor.

            Yine üçüncü bir tesisimiz de Tıbbi Atık Strelizasyon Tesisimiz. Bütün tıbbi atıklarımız bu merkezde geri dönüşümü yapılarak çevreye verdiği zararlar sıfıra indiriliyor. Çevreci bir belediye olduğumuzu iftiharla söyleyebiliriz.

            Yıl içerisinde düzenlediğimiz etkinliklerde, öğrencilerimizle okullarımız işbirliğiyle çöp topladık. Bilinçlendirme çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Her yıl dikeceğimiz 100 Bin Fidan projemiz var. Şehrimizi daha yeşil yapmak amacıyla her yıl 100 Bin Fidanı toprakla buluşturacağız.

2014 Yılından itibaren TAP Derneğimizle birlikte bütün okullarımıza, camilere, kurumlara Atık Pil Toplama Kutularımızdan bu yıl 6 Bin adet kutu koymuştuk ve bu yıl 1800 Kg atık pil toplandı. 5 Yılda ise 10 Ton atık pil toplayarak çevreye verilecek zararın önüne geçtik.

            Atık Elektronik Eşyası toplama konusunda şehrimizin 5 ayrı noktasında atık elektronik eşyaları topluyoruz. Bilişim Sanayicileri ve İş Adamları Derneği İktisadi İşletmesi (TUBİSAD) ile birlikte yaptığımız çalışma ile bu yıl 6 Ton Atık Elektronik Eşyayı toplayarak, geridönüşüm firmasına teslim ettik.

            Her iki yarışmamızda da dereceye giren okullarımızı, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Asıl ödül, çevreye verdiğimiz faydadır ödüllerimizin yanında yine okullarımıza çeşitli katkılarda bulunacağız” dedi.

Program sonunda Başkan Eroğlu dereceye giren okullara ödüllerini takdim etti.

5’inci Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması Sonuçları

1. Zile -Şehit Emre As İmam Hatip Ortaokulu -226 kg.

2. Zile- Atiye Bekir Dinçerler İlkokulu -181 kg.

3. Tokat-Çocuk Dünyası Uygulama Anaokulu-160.10 kg.

4. Tokat -Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu 149,70 kg.

5. Tokat-Plevne İmam Hatip Ortaokulu-139,30 kg.

6. Tokat-Toki Ortaokulu -105,10 Kg.

Atık Elektronik Eşya Toplama Yarışması Sonuçları:

1. Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulu- 1.785,00 kg

2. Plevne İmam Hatip Orta Okulu 512,00 kg

3. İbn-i Kemal İlkokulu 667,50 kg

4. Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 579,00 kg

5. 26 Haziran Ortaokulu 655,00 kg


" ATIK PİL VE ATIK ELEKTRONİK EŞYA TOPLAMA YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ATIK PİL VE ATIK ELEKTRONİK EŞYA TOPLAMA YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ATIK PİL VE ATIK ELEKTRONİK EŞYA TOPLAMA YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat