takip et takip et takip et
Gündem

13 Mayıs 2016 - 128 Okunma

Atatürk Ortaokulu’ndan Erasmus projesi gezisi

Abone Ol

2014 yılı Erasmus+Karma Okul Eğitimi Stratejik ortaklık projesinin Atatürk Ortaokulu’ndan İngilizce Öğretmeni Oya Özgat Tatan önderliğinde projeye dahil olması ile birlikte 25 bin Euro hibe sağlanarak 12 öğrenci İspanya, İtalya ve Polonya’ya gitti. Projenin son ayağında ise öğrenciler ekim ayında Romanya’ya gidecek.

Projenin yurtdışı ortakları İspanya, İtalya, Romanya ve Polonya olurken yerel olarak sadece Tokat Atatürk Ortaokulu projeye ortak oldu. Yapılan proje çalışmasının amacının okullarda yapılan öğrenci devamsızlıklarının önüne geçmeye çalışmak ve en aza indirmek olduğunu belirten proje sorumlusu Oya Özgat Tatan; “Bu proje ile sürekli devamsız olan öğrencilerin okula kazandırılması için diğer ülkelerde hangi çalışmalar yapılıyor, ne gibi öğrencilere ve ailelerine seminerler düzenleniyor ve öğrencilere okulu cazipleştiren ne gibi etkinlikler yapılıyor, onları yerinde görüp inceleme imkanı bulduk. Bu etkinlikler ve çalışmaları okullarımızda uygulanmasını sağlayarak devamsızlığın önüne geçmeye çalışıyoruz.” dedi. Proje hakkında da bilgi veren Tatan sözlerine şöyle devam etti:

 

“Projemiz toplam üç yıl sürecektir. Bu kapsamda ilk hareketlilik ulus ötesi toplantı şeklinde İspanya‘ya gerçekleştirildi. Geziye 4 öğretmen katıldı. Bu hareketlilik İspanya’nın Arganda Del Rey şehrine yapıldı. Toplantılar ise Arganda ve Madrid  şehirlerinde yapıldı. Projenin ikinci hareketliliği ise İspanya‘ya oldu. Bu gezi ise öğrenci hareketliliği şeklinde gerçekleşti. Bu geziye okulumuz öğrencilerinden Sıla Korkmaz, Özgün Bal ve Kaya Boran Afacan; öğretmenlerimizden ise Gökçen Us ile Çağatay Ertürk katıldı. Projemizin üçüncü gezisi ise ekim ayında İtalya’ya gerçekleşti ve yine öğrenci hareketliliği şeklinde oldu. Bu geziye okulumuz öğrencilerinden Ezgi Rana Yavuz, Furkan Ece, Gonca Korkmaz ve Sezai Uçar katıldı. Öğretmenlerimizden Amir Yaprak ve Çağatay Ertürk de öğrencilerimizle birlikte geziye katıldı. 25 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında Polonya’ya gerçekleştirildi. Bu geziye okulumuz öğretmenlerinden Oya Özgat Tatan ve Ümit Bulut; öğrencilerimizden ise Burak Bayındır, Cemre Gökdemir, Evra Helin Canbolat ve Yasemin Doğan katıldı. Son gezimiz için Ekim ayı içerisinde yapılacak ve bu kez Romanya’ya gidilecek.”


" Atatürk Ortaokulu’ndan Erasmus projesi gezisi konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Atatürk Ortaokulu’ndan Erasmus projesi gezisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Atatürk Ortaokulu’ndan Erasmus projesi gezisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku