takip et takip et takip et
Gündem

23 Ekim 2019 - 10:46:51 - 424 Okunma

ATA TOHUMLARI TAKASI YAPILDI

Samsun ili Bafra Belediyesi öncülüğünde Sürmeli Köyü Derneği (SÜR-DER) tarafından geride bıraktığımız hafta sonu 20 Ekim günü organize edilen '7. Ekolojik Yerel Tohum ve Yaşam Şenliği'nde Türkiye'nin çeşitli illerinden getirilen organik tohumlar takas edildi. Samsun Bafra’daki etkinliğe Tokat’ımızdan da katılım oldu.

Samsun Bafra’daki etkinlikte Tokatlı çiftçiler öne çıktı.

Samsun ili Bafra Belediyesi öncülüğünde Sürmeli Köyü Derneği (SÜR-DER) tarafından geride bıraktığımız hafta sonu 20 Ekim günü organize edilen ‘7. Ekolojik Yerel Tohum ve Yaşam Şenliği’nde Türkiye’nin çeşitli illerinden getirilen organik tohumlar takas edildi. Samsun Bafra’daki etkinliğe Tokat’ımızdan da katılım oldu. Tokat TOKTÜRK Organik Tarım Kooperatifi Başkanı Fevzi Yılmaz gazetemize bilgilendirmelerde bulundu.

“SAMSUN’DA DAMGAMIZI VURDUK”

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden 1 İlçe Müdürü, 3 ziraat mühendisi ve 25 çiftçi ile Samsun Bafra’da Tokat’ı temsil ettiklerini söyleyen Fevzi Yılmaz “Ata tohumu dediğimiz işte dedelerimizin diktiği domates, biber, patlıcan, kabak, buğday, mısır, fasulye, patates …vb. tohumlarıdır. Biz elimizde olan tohumlardan verdik, elimizde olmayan tohumlar aldık. GDO’suz, genetiği değişmemiş tohumlardır. Samsun’a damgamızı vurduk geldik.” dedi.

TURHAL BUZLUK KÖYÜNDE

ORGANİK ÜRETİM YAPILIYOR

Kooperatif Başkanı Fevzi Yılmaz, Turhal ilçesine bağlı Buzluk Köyü’nde ülkenin en büyük organik köyünü oluşturmak için projelerini tamamladıklarının da bilgisini verirken “Biz şuan bir köyümüzü tamamen organik tarıma geçiriyoruz. Ülkenin en büyük organik köyü olacak. Tarım ve doğa turizmi için mükemmel bir köy.” diye iddialı konuştu.

VALİ BALCI’YA TEŞEKKÜR

Kooperatif Başkanı Fevzi Yılmaz, söz konusu etkinliğe katılmalarına destek veren, teşvik eden Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın ‘Tarım Tokat’ için desteklerine de teşekkürlerini dile getirdi.


" ATA TOHUMLARI TAKASI YAPILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ATA TOHUMLARI TAKASI YAPILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ATA TOHUMLARI TAKASI YAPILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku