Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.323,76 0,81%
Çeyrek Altın 2.248,00 -1,83%
Yarım Altın 4.471,00 -2,08%
Tam Altın 8.826,89 0,10%
ATA İttifakı Adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanlığı İkinci Turunda Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleyeceğini Açıkladı

ATA İttifakı Adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanlığı İkinci Turunda Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleyeceğini Açıkladı

ABONE OL
22 Mayıs 2023, 17:36:13

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi önemli bir gelişme yaşandı. ATA İttifakı adayı olan Sinan Oğan, oyların yüzde 5’in üzerindeini alarak ikinci tur için kritik bir isim haline gelmişti. Oğan, “İkinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi ilan ediyorum. İlk turda bize oy veren seçmenlerimizi de Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

Türkiye, 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna odaklanmış durumda. İlk turda Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.52 oy alarak birinci sırayı elde ederken, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44.88 oy oranıyla ikinci sırayı aldı. İkinci turda yarışacak olan adaylar Erdoğan ve Kılıçdaroğlu olarak belirlenirken, yüzde 5’in üzerinde oy alan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın hangi adaya destek vereceği merak konusu oldu.

Kurtulmuş ve Özdağ Arasındaki Görüşme ATA İttifakı’nın ana bileşeni olan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u partisinin genel merkezinde ağırladı. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından Özdağ, “Sığınmacı ve kaçaklar meselesi konusunda Zafer Partisi’nin çözüm önerilerini dile getirdik. Aramızda farklılıklar olduğu açıktır. Zafer Partisi’nin politikası gerekirse zorla geri dönüştürme” şeklinde konuştu. Kurtulmuş ise “Ümit ediyorum ki, Zafer Partisi değerlendirme yapacak. Suriyelilerin dönüşü için çalışıyoruz. Zafer Partisi’nin görüşlerini de destekleyici görüyoruz” ifadelerini kullandı.

DİKKAT!  “ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ÇEKİNMEDİM”
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments