Dolar 27,2665 0.21%
Euro 28,9499 0.35%
Gram Altın 1.672,54 -0,22%
Çeyrek Altın 2.807,00 -0,14%
Yarım Altın 5.613,00 -0,16%
Tam Altın 11.163,52 -0,24%
SAĞLIKLI BESİNLERLE SAĞLIKLI NESİLLER

SAĞLIKLI BESİNLERLE SAĞLIKLI NESİLLER

ABONE OL
18 Ekim 2019, 13:56:04
Dünya Gıda Günü kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi Alanı tarafından sağlıklı beslenme konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenlendi.

‘Sağlıklı besinlerle sağlıklı nesiller’ sloganından yola çıkılarak gerçekleştirilen programda sağlıklı beslenme konusuna dikkat çekildi.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dünya Gıda Günü etkinliği kapsamında İbni Sina İlköğretim Okuluna ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette okul öğrencilerine sağlıklı beslenme ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.  Sonrasında günün anlam ve önemine binaen sağlıklı bir içecek olan ve Zübeyde Hanım MTAL Gıda Teknolojisi Alanı tarafından laboratuvarda üretilen kefir öğrencilere ikram edildi.

AÇLIĞA SON VERİLMİŞ BİR DÜNYA

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi Alanı öğrencileri tarafından yapılan sunumda, “Dünya Gıda Günü,  Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) tarafından kuruluşunun da yıl dönümü olan 16 Ekim tarihinde kutlanmaktadır. Birleşmiş Milletler (BM) takviminin en çok kutlanan günlerinden biri olan bu günde, FAO ülke temsilcilikleri, hükümetler, yerel makamlar ve diğer ortaklarla dünya çapında 150’ye yakın ülkede kutlanmaktadır.Dünya Gıda Gününde tema bu yıl “Eylemlerimiz geleceğimizdir.  Sağlıklı beslenme ile #Açlığa son verilmiş bir dünya” olarak belirlendi.” İfadelerine yer verildi

ÖĞRENCİLERE KEFİR İKRAM EDİLDİ

Zübeyde Hanım MTAL Okul Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Orta Karadeniz Bölgesinde Meslek Liseleri içerisinde tek olan Gıda Teknolojisi alanı olarak Sağlıklı besinlerle sağlıklı nesiller sloganından yola çıkarak sağlıklıbeslenme konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İbni Sina İlköğretim Okulundaki öğrencilere sunum yaptık.  Sunum sonrasında Gıda Teknolojisi alanımız tarafından laboratuvarda üretmiş olduğumuz Kefiri öğrencilere ikram ettik.” Denildi.

DİKKAT!  Rize Nöbetçi Eczaneler
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments