takip et takip et takip et
Gündem

13 Ocak 2020 - 710 Okunma

ARTOVALILAR DERNEĞİ AÇILDI

Abone Ol

Tokat Artovalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği düzenlenen törenle açıldı.

Tokat Artovalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin açılışı için 11 Ocak 2020 Cumartesi günü tören düzenlendi. GOP Bulvarı Emniyet Müdürlüğü altında faaliyet gösterecek olan derneğin açılışına Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Erdoğan, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, Sivil İnisiyatif ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

“AMACIMIZ HEMŞERİMİZİN SESİ OLABİLMEK”

Programın açılış konuşması derneğin Kurucu Başkanı İbrahim Eroğlu tarafından yapıldı. Dernek Başkanı Eroğlu, “Tokat Artovalılar Derneği olarak amacımız Tokat’ımızın Artovamız ülkemiz için ticareti hizmetleri ile faydalı işlere imza atan her bir hemşerimizin sesi olabilmek dernek çatısı altında oluşturacağımız sinerji ile ülkemize faydalı olabilmektir. Birlikte olmanın rahmetini gerçekleştirmek istiyoruz.” Dedi.

“DERNEK ARTOVALILARI BİR ARAYA GETİRECEK”

Sonrasında konuşan Artova Belediye Başkanı Lütfi Yalçın , “Derneğimizin en önemli amacı Tokat’ta oturan Artovalı hemşerilerimizi ve yine Artova’daki hemşerilerimizi bir araya getirip kaynaştırmak. Aynı coğrafyanın insanı olmamıza rağmen maalesef zamanla birbirimiz tanıyamaz duruma gelmiş bulunmaktayız. Artova olarak Tokat’ta yüzde 25 nüfus oranı olmasına rağmen maalesef biz bile buraya katılan bazı Artovalı hemşerilerimizi tanıyamaz duruma geldik.  Amacımız hemşerilerimizin tanışmasını kaynaşmasını sağlamak.” İfadelerini kullandı.

“DERNEK ARTOVA’NIN VE TOKAT’TAKİ GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇACAK”

Yeni açılan derneğin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Derneği kuran emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Dernekçilik insanlara hayırlı faydalı olmaya çalışan kuruluşlardır. Bu noktada da hemşeri dernekleri de kuruluş amaçları bellidir. Hangi yöreye aitse o yörenin insanına faydalı olmak, ihtiyaçları dile getirmek için bu derneklerin en önemli vazifeleridir. Artova Derneğimizde, Artova’nın insanına sahip çıkma noktasında insanlarının daha iyi yerlere ulaşması noktasında emek sarf edecek. Ben bunu görüyor ve biliyorum. İnsan yetiştirmek, eğitime adanmış bir anlayışla yola devam etmek, bu anlamda Artova’nın ve Tokat’taki gençlerin önünü açacak bir takım çalışmalar yapmayı da ben önemsiyorum. Derneğimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“TOKAT’IN GÜCÜNÜ FARK EDELİM”

Tokat Milletvekili Özlem Zengin ise “Fevkalade güzel bir fikir. Artova çok güzel bir ilçe.  Derneklerin amacı bizim ayaklarımızı yere sağlam basmamız için gerekli değerlerimizi hatırlatması. Bu değerleri hatırladığımız zaman beraberinde o yöreden çıkan insanlara sahip çıkıyoruz. Hayatta en önemli şeylerin dostlarımız olduğunu bize hatırlatıyor. Burası insan biriktirme yeri, dernek demek benim için insan demek. Biz Tokatlılar önce kendimiz Tokat’ın gücünü fark edelim. Kendimize önem verelim ve kurduğumuz dernekle beraber Tokat yeni yeni dostlar kazanma imkanına sahip olsun. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Konuşmalar sonrasında açılış kurdelesi kesilerek dernek binası gezildi.


" ARTOVALILAR DERNEĞİ AÇILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ARTOVALILAR DERNEĞİ AÇILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ARTOVALILAR DERNEĞİ AÇILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku