takip et takip et takip et
Artova

5 Eylül 2019 - 586 Okunma

ARTOVA VE SULUSARAY’DA MUHTARLARLA BULUŞMA

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Artova ve Sulusaray’da ilçelere bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Artova ve Sulusaray’da ilçelere bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Sulusaray Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salon’unda düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların istek, öneri ve sorunlarını dinledi.

Toplantıya Vali Dr.Ozan Balcı ile birlikte Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Belediye Başkanı Necmettin Coruk ile il ve ilçe daire amirleri katıldı.

Muhtarların taleplerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların devlet ve millet arasında köprü görevi gördüğünü, muhtarların görevlerinin vatandaşların işlerini kolaylaştırmak olduğunu belirterek muhtarların bu yüzden önemli olduklarını kaydetti.

Köylerde ve mahallelerde muhtarların devletin dili ve gören gözü olduğuna dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “İnsanlarımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştırmamız lazım. Muhtarlarımız insanlarımızın talep sorunlarını bizlere ileten, bizim elimiz, gözümüz ve kulağımız.” dedi.

Muhtarlarla birlikte memleket ve milletin emrinde, göreve hazır bir aile olduklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  gayretle ve azimle çalışılması gerektiğini söyledi.

“Muhtarlarımız Devletimiz ve Vatandaşlarımızın Arasındaki Köprü”

Muhtarlardan yaşadıkları yerlerdeki garip gureba, fakir fukara ve yardıma muhtaç kimselere ulaşılması konusunda hassasiyet gösterilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, huzur, refah ve esenliğin sağlanmasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların devletimiz ve vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi gördüğünü vurguladı.

Toplantının ikinci bölümünde ilçe müdürlerinin taleplerini dinleyen ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Halk eğitim kurslarını çok önemsiyorum. Her köye kadınlarımıza fayda sağlayan kurslar açılacak. Bunu çok önemsiyorum. Milli eğitim müdürlüğümüzle el ele verip, kaymakamlığında desteğiyle halk eğitim kursları açılsın. Okullar açılacak yakın zamanda çocuklarımıza kitapları devletimiz veriyor. Ama ayakkabısını alamayan, kıyafetini, defterini alamayan çocuk kalmasın. Devletimizin çok şükür imkanları var. Şehit, gazi çocukları ve fakir fukara, garip gureba çocuklarla özel olarak ilgilenmenizi istiyorum. Bu konuların sıkı takipçisi olacağım.” dedi.

“Projelerimize Sahip Çıkalım”

Spor Tokat, Tarım Tokat ve Sosyal Destek Hızır Tokat, Tarım Tokat ve diğer projelerini önemsediğini belirterek destek verilmesini ve takip edilmesini istediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunlar hayırlı işler, imkanları zorlayalım. Geçen sene güzel işler yapıldı, sizlere güveniyorum. Aşkla, şevkle, yılmadan çalışmalara devam edin. Tarım Tokat projelerinde çalışmalar devam ediyor. Çileğe ilkbaharda destek verelim. Cevizi arttıralım, çok ceviz yapan muhtarlara ödül var zaten. Cevizi çok önemsiyorum. İlçelere hayvanlarımız için röntgen cihazları aldık, hayvan sağlığı şubesiyle görüşerek, çiftçilerimize katkı sağlansın. Burası tarım memleketi tarıma destek vereceğiz. Cevizden, çileğe, asmaya kadar siz yeter ki çalışın bizlerden tam destek. Devletimizin imkanlarını sonuna kadar kullanacağız.” dedi.

Tokat’a 420 Öğretmen Atandı

Tokat’ta 420 öğretmen atandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı şöyle devam etti. “İl ve ilçelerimizde öğretmen ihtiyacı kalmadı. Kitap Tokat ve Etüt Tokat çalışmalarına yeni gelen öğretmenlerimizle birlikte destek verilsin. Spor Tokat ile ilgili çalışmaları iki katına çıkaralım. Sahip çıkalım, malzeme desteği yapmaya devam edeceğiz. Sulusaray kaplıcalarıyla ilgili kalkınma ajansından bir proje yapıyoruz. Sebastapolis kazıları önemli onlara destek vereceğiz. Altyapı çalışmaları gayet iyi gidiyor. Su problemi çok önemli ve önceliklidir. Köylerimizde içme suyu sorunu kalmasın. Sizlere güveniyorum, işlerimizin takipçisi olalım.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim yaptığımız memleketin ve milletin işini halletmek, notlarımızı alalım, herkes işini takip ediyor. Bende bizzat takipçisi olacağım.” diyerek, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

ARTOVA’DA MUHTARLARLA BULUŞMA

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Artova’da “Muhtarlar Toplantısı” düzenlendi.

Artova Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Artova Kaymakamı Mustafa Karali, Artova Belediye Başkanı Lütvi Yalçın, İl Genel Meclisi Üyeleri, il ve ilçe daire amirleri, Artova mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantıda muhtarların istek ve şikayetlerini dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Kaymakam Mustafa Karali ve Belediye Başkanı Lütvi Yalçın’dan ilçede sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiler vermesini istedi.

Muhtarların devlet ve millet arasında köprü görevi gördüğünü ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  muhtarların işlerinin vatandaşların taleplerinin yerine getirilmesini sağlamak, köylerin ve mahallelerin sorunlarını çözmek olduğunu ve bu yüzden de önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

“Sorunlara Merhem Olmaya Çalışıyoruz”

Kaymakam, Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri, il ve ilçe müdürleri ile muhtarları bir araya getirerek, talepleri yerelde konuşmak, sorunları yerinde çözmek için bu toplantıların düzenlendiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim buradaki görevimiz, memleketimizin milletimizin işlerini yapmak, sorunlarına çözüm bulmak. Çözebileceğimiz sorunları çözüp, sıkıntılı sorunların çözümü için de hep birlikte mücadele edeceğiz.” dedi.

“Köylerin Altyapı Sorunlarını Önemli İşimiz”

Köylerin yol, içme suyu, asfalt, parke gibi altyapı sorunlarının önemli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu işler önemli işler. Hepimiz millet adına iş yapıyoruz. Sorunlar çözülene kadar yılmadan, yılgınlık göstermeden, memleketimize ve milletimize hizmet edeceğiz. Yaptığımız hizmetler kadar yapmamız gerekip de yapamadığımız işlerden de sorumluyuz.” dedi.

“İhtiyaç Sahibi Çocuklara Gereken Desteği Sağlayalım”

İlçede Eğitim Tokat, Kitap Tokat, Etüt Tokat, Spor Tokat, Tarım Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Köylerimiz Hayat Oluyor  projeleri kapsamında sürdürülen çalışmalarla ilgili de bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, eğitim öğretim öncesi ilçedeki ihtiyaç sahibi çocukların tespit edilmesi ile ilgili  talimat verdi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Okullar açılmadan önce fakir fukara, garip gureba, öksüz yetim, şehit ve gazi ailelerinin çocukları tespit edilip, özel ilgilenilsin. Yardım etmemiz gereken çocuklara, kırtasiye ve giyecek gibi konularda gereken yardımı yapalım.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, derdi dert edinmenin ve kamu hizmetlerinde yılgınlık göstermeden aşkla şevkle azimle çalışmanın önemli olduğunu kaydederek, muhtarlara köy ve mahalle sorunlarıyla yakından ilgilendikleri için teşekkür ederek, muhtarların nezdinde vatandaşlarımıza selam gönderdi.


" ARTOVA VE SULUSARAY’DA MUHTARLARLA BULUŞMA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ARTOVA VE SULUSARAY’DA MUHTARLARLA BULUŞMA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ARTOVA VE SULUSARAY’DA MUHTARLARLA BULUŞMA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku