Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.158,91 0,29%
Çeyrek Altın 1.927,00 0,21%
Bitcoin 442037 -1.30128%
Ethereum 30870 -1.56523%
Yarım Altın 3.854,00 0,18%
Tam Altın 7.789,76 1,41%
Ardıç Yağı Kullananların Yorumları 2023

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları 2023

ABONE OL
16 Ocak 2023, 15:19:22

Ardıç yağı, dünya genelinde alternatif tıpta sıklıkla kullanılan bir bitkinden elde edilir. Bu yağ, insan sağlığı için birçok faydası olan bitkisel yağ türü içinde yer alır. Özellikle vücudun toksinlerden arındırılması ve böbrekler, bağırsaklar, kalp ve damar yollarının korunması gibi etkileri bilinir. Bu bitkinin faydalarının yanı sıra, kullananlar tarafından yapılan yorumlar da ardıç yağının etkili olduğunu göstermektedir.

Ardıç yağı, iltihapların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılır. Bu yağ, kanı temizleyerek zararlı maddelerin kandan ve vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca, kan yolu ile bulaşan hastalıkların tedavisinde ve kansızlıkta kullanılmaktadır. Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklarla mücadele etmek için de kullanılması mümkündür. Sinüzit gibi durumlarda da faydası görülür.

Ardıç Yağı Neye İyi Gelir?

Ardıç yağı, gaz sorunları, mide hastalıkları ve uykusuzluk gibi rahatsızlıkların tedavisinde yararlıdır. Aynı zamanda cilt sorunlarının önlenmesi ve cildin sıkılaşması için de kullanılabilir. Özellikle gaz ve sindirim sistemi konusunda problemleri olanlar, bu yağı kullanarak hazımsızlık sorunundan kurtulabilirler. Ardıç yağı, antioksidan özellikleri sayesinde selülitli bölgelere masaj yoluyla uygulandığında selülite iyi gelir. Bu yağ, şampuan ve sabun gibi farklı formlarda da kullanılabilir.

ardic yagi kullananlarin yorumlari 2023 2 1

Ardıç Yağı Yan Etkisi Var Mı?

Herkesin kullanımına uygum olamayacağından ardıç yağı yan etkisi var mı? konusunda bilgi almak gerekir. Bu noktada ise hamileler ve böbrek hastaları kesinlikle doktora danışmadan bu yağı kullanmamalıdır. Alerjik yapılı kişiler tarafından kullanılması önerilmediği için hem yağın içeriği hem de kişinin alerjik durumları araştırılmalıdır.

Kronik hastalıkları bulunan kişiler, düzenli olarak ilaç kullanan kişiler doktorlarına danışmadan bu yağı kullanmamalıdır. Yan etkisi ise yoğun kıvamı ve kokusundan dolayı oluşabileceğinden hassasiyet oluşturabilir. Bu nedenle ilaç kullanan kişiler de bu yağı aynı anda kullanmamalıdır. Çünkü diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Ardıç yağı kullananların yorumları da ürün hakkında oldukça olumlu ve kullanılabilir nitelikte olduğuna yöneliktir.

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır?

  1. Dahili Kullanım: Bir adet kesme şekerin üzerine 4-5 damla ardıç yağı damlatın ve dilinizin üzerine koyup yavaşça emin. Su ile içmek isterseniz, 4-5 damla yağı bir bardak suya damlatın ve için. Günde üç kez kullanabilirsiniz.
  2. Burun Yoluyla Kullanım: Burun deliklerinize yerleştirebileceğiniz boyuttaki pamuk parçalarına ardıç yağı damlatın ve burnunuza yerleştirin. 15 dakika kadar burundan nefes alarak soluyun. Bu uygulamayı günde 1 ya da 2 kez yapabilirsiniz.
  3. Haricen Kullanım: Ağrıyan kısımlara sürerek kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanmak için 1/10 oranında zeytinyağı ekleyerek hazırladığınız ardıç yağını, ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulamalısınız. Ardıç yağı, kıvamı oldukça yoğun olan bir yağdır. Bu nedenle az miktarlarda kullanılması önerilmektedir.

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları 2023

Ardıç yağı kullananların yorumları son zamanlarda çok ilgi görmektedir. Bu yüzden, bu yorumları hep birlikte inceleyelim.

Kronik sırt ağrım vardı sol tarafımda ve derin nefes aldığımda acırdı bazı dönemler. Bunu bir müddet masaj yaparak sürdürdüm ve ağrı kalmadı. Ayak bileğimi burktum ve bu yağ minimum ödemle atlatmama yardımcı oldu. Şu anda hafif bir bel ağrım var ve eğer bu yağ ona da deva olursa, bu yağ mucizedir. Bu yağ kasların bir numaralı dostudur.

Ardıç yağı harika bir kas gevşeticidir. Özellikle omuz ve boynumda tutulan ufak ufak ağrılar için en iyi seçenek olarak görüyorum. Masaj yaparak uygulandığında ve yumuşak bir kumaş parçasıyla sarılınca etkisi daha da artıyor. Ayrıca çok güzel kokuyor.

Ardıç yağını, ayak banyosu için leğene doldurduğum sıcak suya 10 damla gül, 5 damla ardıç, 4 damla lavanta yağı damlatarak kullandım ve şu an stresten tüm gün kasılan bünyeme alttan gelen cennet gibi kokuyla aşırı bir tatlılık kattı. şimdi gerçek bir aromaterapi şöleni yaşıyorum. Ayrıca, doğal bir antibakteriyel yağ olarak kullanılabilir, yüze veya vücuda seyreltip uygulanabilir. Muhteşem, muhteşem.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments