Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.221,77 0,09%
Çeyrek Altın 2.036,00 0,05%
Yarım Altın 4.071,00 0,02%
Tam Altın 8.096,40 0,92%
Apple iOS betalarını yüklemeyi zorlaştırıyor

Apple iOS betalarını yüklemeyi zorlaştırıyor

ABONE OL
09 Mart 2023, 21:30:03

Apple, iOS işletim sistemli cihazlarında uygulama içi satın alımlar ve abonelikler için kullanılan ödeme sistemini kontrol altında tutmak için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte ödeme sistemlerinin App Store ödeme sistemini kullanması zorunlu hale getiriliyor. Bu uygulamamaların devam edebilmesi için gerekli ödemelerin App Store üzerinden yapılması gerekiyor. Bu durum, özellikle küçük geliştiriciler için maliyet artışına neden olurken, büyük şirketlerin de paylaşımlarında düşüşlere yol açabilir.

Apple iOS beta sürümlerinde değişiklik

Apple, iOS beta sürümlerinde önemli bir değişiklik yaparak, geliştirici betalarını yalnızca Apple ID ile kayıt oluşturan kullanıcıların yükleyebileceği şekilde sınırlama getiriyor. Bu kısıtlama, diğer kişilerin geliştirici betalarını yükleme olasılığını azaltmayı amaçlıyor. Önceden, herhangi biri, üçüncü taraf sitelerden de indirilebilen geliştirici beta profilleri aracılığıyla bu beta sürümlerini yükleyebiliyordu.

Bu yeni mekanizma ile geliştiriciler, Apple ID’lerini kullanarak Ayarlar menüsü içindeki özel bir beta bölümüne giriş yapacaklar. Böylece, geliştiriciler kişisel veya iş için kullandıkları Apple ID’leriyle beta sürümlerine erişebilecekler.

Bu değişikliğin, herkesin erişebildiği beta sürümleri için de yapılması bekleniyor. Şu anda iOS 16.4 beta sürümünde bu yeni mekanizmalar kullanılsa da, beta profillerinin hala aktif olduğunu belirtmek gerekir.

Apple iOS 17 için hazırlanıyor

WWDC 2023 etkinliğinde Apple, iOS 17’nin tanıtımını yapacak. Etkinliğin ardından, geliştirici betalarının yayınlanması planlanıyor. Beta sürümlerini deneyimlemek için, Apple’ın yeni kuralına uymanız gerekecek.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments