takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

10 Şubat 2020 - 10:17:56 - 360 Okunma

Apartman yöneticiliği yaşam tarzı oldu

Merhaba takipçi dostlarıma

5 yıl aradan sonra çok şükür kavuşturana.

Mahkeme süreci bitti diye beklerken eklendi beş yıl daha.

İnsan ömründe çok uzun bir bekleyiş,

Ahiret yılı olarak düşünsek ya, hadisleri hatırlayalım: Ahir zamanda bir gün bin yıl olarak veya yarım gün 500 yıl olarak hesaplanacak demiyor mu? Peygamberimiz (s.a.v) hesaplamasını yaparken beynimiz zorlanır, en iyisi Allah-u Teala’ya havale etmek, rahatlatıyor. İşte bu rahatlamayla kısaca özünü hatırlayarak bugüne bağlayalım. 7 katlı Uğur Apartmanında var olan asansörünün çalıştırılmaması, ortak yerlerin bir kişi tarafından kullanılması, çatı aktığı için üst katların kullanılamaz olup yine 5 yıldır da kiracıların olmaması, 23 yıldır da aynı sorunların devam etmesi nedeniyle mahkeme açmıştım. Uğur Apartmanı sakinlerinden mahkeme kararı ile yönetici olarak atanan Bekir Şanlı ismindeki şahıs tek bir makbuz kesmeden 15 senedir apartman yöneticisiyim, başkanıyım diye kendini tanımlamaktadır.

Senin tavanından, asansöründen bana ne diyecek kadar da ilkel fikirlidir. Mahkeme kayıtları 700 sayfayı aşmıştır.

Davalar onlarca olmuş, 15 yıllık süreçte temyize gitmiş, okunmadan dosya geri gönderilmiş, hatta hakkımda zarar verecek karar çıkmıştır.

 

Kararda asansörün olmadığını bilerek almıştır, isteme hakkı yoktur denilmiştir. Avukatım planda vardır, önceleri 20 yıl çalışmış, yenilenmesi gerekir diye ispat etmiş, bu ispat 2 yıl daha getirmiş, aklı maliklere  Almanya iletişimi ile 5 yıla uzamıştır.

11.02.2020 tarihini yani son mahkeme kararının verileceği günü hepimizin beklediğini biliyorum. 5 yıl önce 1051 takipçim olduğunu da bugün öğrendim, hepinize teşekkür ederim. Şunu da ifade etmek isterim ki; Tokat ilinin son zamanlarda şanslı illerden olduğunu düşünüyorum. İlk defa 700 sahifelik bir dosyayı (okudum) diyen yetkililer çıktı.

Bu dava Türkiye’de emsal, örnek, geçmiş ve gelecek sorunlara çözüm teşkil edecek sonuçlara ulaşacağımızı umut ettiriyor. Hayırlı dualarımızla sonucu Allah’a (c.c)  havale ederek tevekkülümüzü yapalım. Fıtratımızın gereğidir. Dava dosyasından ilgileneceğiniz bölümleri sizlerle paylaşacağıma söz verir Allah’tan fırsat, sıhhat ve ömür vermesini dilerim.

Devamı yarın…

"Seyhan Arıkan" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku