takip et takip et takip et
Gündem

6 Kasım 2019 - 162 Okunma

ANAOKULUNDA SIFIR ATIK FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Abone Ol

Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulunda Çevre Tokat kapsamında düzenlenen “Sıfır Atık Farkındalık” etkinliği yapıldı.

Etkinlikte anaokulu öğrencileri, Vali Dr. Ozan Balcı’yı seslendirdikleri “Sıfır Atık Şarkısı” ve çevre sloganlarının yer aldığı dövizlerle karşıladı.

Öğrencilerle birlikte cam, kağıt, plastik malzemeleri ayrıştırarak, geri kazanım kutusuna atan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere geri kazanımın öneminden bahsetti.

Okul tarafından oluşturulan kompost variline çocuklarla birlikte yumurta kabuğu, çay posası, sebze meyve kabukları, talaş, toprak gibi atıklar atan Vali Dr. Ozan Balcı,  kompost yapımı, oluşumu ve süreci ile ilgili bilgi aldı.

Daha sonra doğadan toplanan malzemeler kullanılarak “Atıktan Sanata” etkinliği ile çocuklarla boyama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, çocukların atık malzemelerden hazırladığı  eğitsel  materyal oyunlarını beğeniyle izledi.

Programa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, ilgili kurum yöneticileri,  öğrenciler ve veliler katıldı.


" ANAOKULUNDA SIFIR ATIK FARKINDALIK ETKİNLİĞİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ANAOKULUNDA SIFIR ATIK FARKINDALIK ETKİNLİĞİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ANAOKULUNDA SIFIR ATIK FARKINDALIK ETKİNLİĞİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku