takip et takip et takip et
Gündem

13 Mayıs 2016 - 687 Okunma

Anaokulu öğrencilerinden memleket havaları

Abone Ol

Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulu’nda 2015-2016 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlayan “Memleketime Dair” projesi ile öğrencilere yaşadıkları şehrin kültürünü, tarihini, yemeklerini, ünlü simalarını doğal güzelliklerini ve ilçelerini tanıtmak amaçlandı.

Proje kapsamında yıl boyu devam eden hazırlıklar Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle sergilendi. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Erarslan ve Abdullah Taştan, Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulu idarecileri, öğretmenleri, diğer anaokulu müdürleri, öğrencileri ve veliler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlikler küçük öğrencilerin madımak oyunu ile başladı. Öğrenciler daha sonra Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’yı, Şair Cahit Külebi’yi ve İbn-i Kemal’ı tanıttılar.

 

Etkinlikler kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve beraberindekiler yöresel yemekler standını, Tokat baskısı standını, yöresel kıyafetler standını ve Tokat’a özgü eşyalar standını gezerek Tokat baskısı standında baskı boyama yaptılar.


" Anaokulu öğrencilerinden memleket havaları konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Anaokulu öğrencilerinden memleket havaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Anaokulu öğrencilerinden memleket havaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku