takip et takip et takip et
Gündem

13 Ağustos 2020 - 417 Okunma

ALTIN YÜKSELDİ GÜMÜŞE İLGİ ARTTI

Abone Ol

ALTIN FİYATLARININ YÜKSELMESİ GÜMÜŞE İLGİYİ ARTIRDI

Altın fiyatlarının yükselmesi altına benzeyen gümüşe olan rağbeti oldukça artırmış durumda. Zirve Kuyumculuk sahibi İbrahim Çakmak (48), son zamanlarda gümüşe olan ilginin artmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Çakmak “Gümüşe ilgi arttı, ilerleyen zamanda daha çok artacak. Altının fiyatı yükseldikçe sadece durumu iyi olanlar alabilecek. Parası az olan altını aratmayacak gümüş ürünlerini tercih ediyor.” dedi.

GÜNDEN GÜNE DEĞERLENİYOR

Altın fiyatlarındaki artışın devam etmesi, vatandaşın gümüşe olan ilgisini gün geçtikçe artırıyor. Tokat Kuyumcular Çarşısında yaklaşık 35 yıldır kuyumculuk işiyle uğraşan Zirve Kuyumculuk sahibi İbrahim Çakmak, gümüşün son zamanlarda daha çok ilgi gördüğünü, bunun sebebininse altın fiyatlarının yükselmesi olduğunu söyledi. Gümüş takıların daha çok tercih edildiğini belirten Çakmak, “Gümüş günden güne değerleniyor, ilgi arttı. Önceden gümüş aksesuar olarak kullanılırdı, şimdi ise insanlar yatırım yapmak için gümüşü tercih ediyor.” ifadelerini kullandı.

GÜMÜŞ TAKILAR YOĞUN TALEP GÖRÜYOR

Altın modellerine benzeyen gümüş takılar son zamanlarda vatandaşlardan yoğun talep görüyor. Tokat’ta uzun yıllardır kuyumculuk hizmeti veren İbrahim Çakmak yaptığı açıklamada, “Yaklaşık olarak 35 yıldır Tokat Kuyumcular Çarşısında esnaflık yapıyorum. Altın ve gümüş işiyle meşgulüm. Ortaokulu tamamladıktan sonra Kuyumcular Çarşısında bir esnafın yanında çırak olarak işe başladım. Askere gidene kadar çalıştım, askerden geldikten sonra kendi dükkânımı açtım. İmalat ve satış yapıyoruz. Her türlü tadilat ve tamiratı yapıyoruz.” Dedi.

GÜVENİLİR YERLERDEN ALIŞVERİŞ YAPILMALI

Gümüş takı ve aksesuar almak isteyen vatandaşları güvenilir yerlerden alışveriş yapmaları konusunda uyaran Çakmak, insanların gümüş alırken öncelikle uzun yıllardır bu işi yapan esnafları tercih etmesini tavsiye etti. Yılların vermiş olduğu tecrübeyle gümüşün sahte veya gerçek olduğunu baktığında anlayabildiğini ifade eden Çakmak, müşterinin bir gümüşün sahte veya gerçek olduğunu anlayamayacağını, o sebeple güvenilir bir yerden ürün almaları gerektiğini söyledi.

DAHA ÇOK RAĞBET GÖRECEK

Gümüşe olan ilginin fiyatlara yansıdığını kaydeden Çakmak, “Gümüşün fiyatları şuan yükselişte, işlenmemiş gümüşün kilogram fiyatı şuan yaklaşık 6 bin 600 lira civarında. Altın ve gümüş birbirine yakındır. İkisinin de işlemesi birbirine çok benzer. Gümüşe olan ilgi arttı. Önceden gümüş aksesuar olarak kullanılırdı, şimdi ise insanlar yatırım yapmak için gümüşü tercih ediyor.  Eskiden gümüş bilezikler, kolyeler daha çok tercih edilirdi. İlgi ilerleyen zamanda daha çok artacak. Çünkü altının fiyatı yükseldikçe gümüşe ağırlık verileceğini düşünüyorum. Altını sadece durumu iyi olanlar alabilecek. Parası az olan altını aratmayacak gümüş ürünlerini tercih ediyor. Gümüş bize yurt dışından dolar üzerinden geliyor. Dolar yükseldiğinde fiyatta yükseliyor.  Tokat’a fazla turist gelmediği için biz ideal ölçü ve gramlarda ürünler satıyoruz. Tokat’ta yüksek fiyatlı ürün satamıyoruz alan müşteri ‘altın mı satıyorsun’ diyor, bizde duruma göre hareket ediyoruz. Gümüş dahada rağbet görecek. Altın fiyatları çok daha yükselir, insanlar daha çok gümüşe yönelecek.” Şeklinde konuştu.


" ALTIN YÜKSELDİ GÜMÜŞE İLGİ ARTTI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ALTIN YÜKSELDİ GÜMÜŞE İLGİ ARTTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ALTIN YÜKSELDİ GÜMÜŞE İLGİ ARTTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku