Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.302,73 1,15%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.596,00 0,88%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
ALMUS’UN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

ALMUS’UN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

ABONE OL
11 Şubat 2020, 10:47:37

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Almus’ta muhtarla bir araya gelerek bölgenin sorunları ve çözüm yolları üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Almus Kaymakamı Emre Çifçi, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, MHP Almus İlçe Başkanı Mehmet Arslantaş, MHP Tokat İl Başkanvekili Mustafa İpek, İl Başkan Yardımcısı Musa Özdemir, MHP İl Genel Meclisi Grup başkanı Veli Gökyıldız, MHP Almus Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çiftçi, İş adamı Güreş ağası Ahmet Akcan ve Köy Muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Almus büyümeye elverişli bir ilçemiz. Fakat yılların ihmali var, misyonsuzluk var. Burada siyasi bir ihmalden söz etmiyorum” dedi.

YÜREĞİ ALMUS İÇİN ATANLAR

Almus’u siyasete ve ayak oyunlarına kurban etmeden harekete geçmek gerektiğini ifade eden Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Almus kıymeti bilinmeyen, Türkiye’nin cennet köşelerinden birisidir. Kültürel zenginlikleri, yaylaları, oksijeni zengin ormanları, barajları ile Almus hem sporcuların kamp alanı hem yayla turizmi açısından bulunmaz bir mekandır. Burası gerçek manada bir cennet bahçesidir. Bu güzellikleri değer olarak kazanabilmek için, bırakın Türkiye’yi dünyaya tanıtabilmek için yüreği Almus için atan herkesin bir araya gelmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

İSVİÇRE KASABALARINDAN GERİ KALAN TARAFI YOK

Almus’ta şu anda 410 esnafın bulunduğunu, Almus’un bir turizm beldesi haline gelmesi ile birlikte ticaretin canlanacağını, ilçenin göç vermeyeceğini sözlerine ekleyen Yücel Bulut, “Şimdi bizim yapmamız gereken Almus’u bir turizm merkezi haline getirmektir. Avrupa’da İsviçre’nin kasabaları birer turizm merkezi olarak insanları kendisine çekmektedir. Bizim Almus’un İsviçre’nin kasabalarından eksik tarafı olmadığı gibi daha da zenginleri bulunmaktadır. Şimdi Almus Belediye Başkanımız, Kaymakamımız başta olmak üzere herkes tek yürek olmuş. Almus’u dünyaya tanıtmamız gerekiyor ve bu konuda çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

DİKKAT!  Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu

DOĞALGAZ YAYGINLAŞACAK

Almus’a doğalgazın gelmesinin çok önemli olduğunun altını çizen MHP’li Yücel Bulut, “Şu anda 250 haneye gaz verilmeye başlandı. 2 sene içinde tüm ilçeye gaz verilmeye başlanınca bu hizmetin Almus için ne kadar önemli olduğunu müşahede edeceğiz. Kışın zor hayat şartları sebebiyle hemşerilerimiz şehir merkezlerindeki evlatlarının yanlarına gidiyorlardı. Bu süreç tersine çevrilecektir. Amasya bunu başardı. 450 tane evi boyayarak, revize ederek 600 bin turist ağırlıyorlar” dedi.

YATIRIM YAPMADAN KALKINMA OLMAZ

Coğrafi benzerliği sebebiyle Ankara’nın Kızılcahamam ilçesini örnek veren Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Şu anda MHP Genel Başkan Yardımcımız olan Yaşar Yıldırım 20-25 yıl önce Kızılcahamam’a belediye başkanı seçilmişti. Kızılcahamam’ın termal suyunu, içme suyunu, temiz ormanını gündeme getirerek turistik bir otel yapılmasını sağladı. Önce bu ölü yatırım olarak değerlendirildi. Fakat bu durum Kızılcahamam’ın kaderini değiştirdi. Şu anda hem otel sayısı hem de termal tesis sayısı arttı. Tıklım tıklım doluyor. Sokak ve caddelerine hafta sonları araçtan geçilemiyor. Esnafının yüzü gülüyor, insanlar aş ve iş buluyor. Biz aynısını 20 yıl önce Sulusaray’da yapmış olsaydık çok farklı olurdu. Sayın Valimiz ve İl Özel İdaremiz Sulusaray ilçemiz için önemli adımlar attılar, 30 milyon liralık yatırım yapılıyor. Yatırım yapan iş adamını tanıyorum, o yörenin makus talihi değişecektir” dedi.

KAMP MERKEZİ

Almus’un dünya ve olimpiyat şampiyonların yetiştiği bir yerleşim yeri olduğunun altını çizen Yücel Bulut, “Bunun altında yatan gizem temiz havası, besleyici suyu, oksijeni bol ormanları ve su kaynaklarıdır. Şimdi biz federasyonlarımızın bu gerçeği görerek bölgemize tesis kurması halinde müthiş bir kamp yeri olacaktır. Futbol takımlarımız İsviçre, Almanya gibi ülkelerde, Türkiye’de ise Antalya’da sezon öncesi kamp kuruyorlar. Oysa takımlarımız tesis olması durumunda Almus’ta kamp kursalar, daha sağlıklı bir şekilde sezon hazırlıklarını yapabilirler. Allah nasip ederse Valiliğimiz turizm alt yapısını oluşturmak için ilk kazmayı vurmaya başlayacaklar. Buraya profesyonel bir gençlik kampının inşası konusunda devletimizin, kaymakamlığımızın, valilikte bir projesi var. Bu da hayata geçmek üzere inşallah. Alt yapı sorunlarının aşama aşama çözülmesiyle beraber Allah nasip ederse sizin gözlerinizin önünde Almus’un nasıl büyüdüğünü göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

DİKKAT!  Aksaray Nöbetçi Eczaneler

ALMUS İNAÇ TURİZM MERKEZİ

Yaşayan Alevi kültürü açısından Almus’un önemine işaret eden Yücel Bulut, “Hubyar Ocağı Almus’tadır. Yine Alevi Bektaşı geleneğinin 7 ulu ozanından biri olan Kul Himmet’in Mezarı, doğduğu yer olan Almus ilçesinin Görümlü (Varzıl) köyündedir. Bu değerlerimizi de iyi tanıtmamız gerekiyor. Almus inanç turizmi açısından da önemli bir merkezdir” dedi. Sulusaray’daki antik şehir üzerine de Yücel Bulut şunları söyledi:

SEPASTAPOLİS’İ 30 YILDA CANLANDIRAMADIK

“Sulusaray’a gittim. 1993 yılında Sulusaray’da rahmetli Recep Yazıcıoğlu döneminde bir antik kent bulundu. Sebastapolis projesi 1993 yılında. vatandaş bu projeyi sahiplenmediğin için proje o şekilde kaldı. Düşün ki o dönemde İngiltere kraliyet ailesi başındaki Prens Carter çıktı ve Sulusaray’a geldi. Dedi ki bir antik kent bulmuşsunuz. Ardından bu prens bir kez daha Sulusaray’a geliyor. Ardında 2 dönem sonraki valimiz prense mektup yazıyor. Diyor ki sayın valimiz, (1993 yılında buraya gelmiştiniz. Bir daha gelseniz olur mu?) diye. Prens de mektuba cevap olarak, (30 yıldır durduğunuz yerde duruyorsunuz, tekrar gelmeme gerek yok.) Neden 2 metrelik alanı kazmışız senelerdir de bir tane çivi çakmamışız. 30 senede bir başka ülkenin elinde olsaydı bu antik kent tamamen ortaya çıkardı. Sulusaray da önemli bir turizm merkezi olurdu.”

AHMET AKÇAN’A PLAKET

Yücel Bulut, programın sonun Akçan İnşaat sahibi iş adamı Ahmet Akcan’a ata sporumuz güreşe vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments