takip et takip et takip et
Gündem

19 Eylül 2020 - 1159 Okunma

ALMUS’LU ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

Abone Ol

Almus Derneği, Almus ve köylerindeki okullara kırtasiye ve eşofman takımı hediye etti.

Almus İlçesi Çevre Belediye ve Köyleri Kalkınma Kültür Turizm Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Almus ve köylerindeki tüm okullara kırtasiye yardımı yapıldı. Almus Derneği öğrencilere yönelik kırtasiye ve 2 bin 500 öğrenciye eşofman takımı hediyesinin yanı sıra Koronavirüs (Covid-19) döneminde vatandaşlar için yaklaşık 700 adet gıda kolisi yardımında bulundu.

DERNEK ÜYELERİNDEN AİDAT ALINMIYOR

2015 yılında İstanbul merkezli kurulan Almus Derneği, toplumun her kesimine yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor. Dernek Başkanı Ali Uçar yaptığı açıklamada, “Biz başka dernekler gibi üye aidatı almıyoruz. Yaklaşık üç yıldır başkanlık görevini sürdürüyorum, ben göreve geldiğim gün aidat olayını kaldırdım. Sadece gönüllülük ve bağış yapmak isteyen hemşerilerimizle yolumuza devam ediyoruz. Kimseden aidat almıyoruz.” Dedi. 

GIDA KOLİSİ YARDIMI YAPILDI

Dernek faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Başkan Uçar, “Genel olarak İstanbul’daki ve Almus ilçemizde, köylerle dahil olmak üzere tüm hemşerilerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. Pandemi döneminde yaklaşık 700 adet gıda kolisi yardımı yaptık. Hem İstanbul’daki Almus’lulara hem de ilçe merkezimizde ve köylerde yaşayan vatandaşlarımıza gıda kolilerimizi ulaştırdık. Hemşerilerimiz bize ulaştıklarında ara ara bu gıda kolisi yardımlarını yapmaya devam ediyoruz. Almus’tan veya köylerinden İstanbul’a tedavi, ameliyat, kontrol veya muayene için gelecek hemşerilerimizin İstanbul’da kalacak yerinin olmaması, yol parasının olmaması durumunda biz hemşerimizi Almus’tan otobüse bindiriyoruz. Hastanın durumuna göre nasıl gelmesi gerekiyorsa o şekilde araç ayarlıyoruz. İstanbul’da kalabileceği yeri temin ediyoruz. Buradaki muayenesi, tedavisi bitene kadar yönetimimizden görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız bu süreci takip ediyor.  Hemşerimiz sağlığına kavuştuğunda aynı şekilde memlekete geri uğurluyoruz.” İfadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE MALZEMELERİ HEDİYE EDİLDİ

Uçar, “İlçedeki okullarımıza yaklaşık 2 bin 500 öğrenciye eşofman takımları gönderdik öğrencilerimiz için kırtasiye yardımı yaptık. Devlet öğrencilerimizin kitaplarını veriyor, bizde geri kalan defter, kalem ve diğer kırtasiye malzemelerini verelim istedik. Kırtasiye yardımları için ilçe milli eğitim müdürlüğüyle irtibata geçtik. Her okulun bizzat müdürüne kırtasiye ürünlerimizi teslim ettik. Şuan yüz yüze eğitimin başlaması için çalışmalar yapılıyor ama yüz yüze eğitim başlamayacaksa müdürler ve öğretmenler vasıtasıyla öğrencilerimizin evlerine kırtasiye malzemeleri ulaştırılacak.” Diyerek açıklamasını tamamladı.


" ALMUS’LU ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ALMUS’LU ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ALMUS’LU ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku