takip et takip et takip et
Almus

18 Eylül 2019 - 506 Okunma

ALMUS VE ARTOVA’DA YATIRIM ÇALIŞMALARI

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı'nın ilçelerdeki devlet yatırımlarını incelemesi kapsamında Alpu Barajında yapılan incelemede 1997 yılında başlayan barajın 2021'de hizmete gireceği müjdesi verildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Artova ve Almus’ta yapımı tamamlanan, devam eden ve proje aşamasında olan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ve ilgili kurum müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Balcı, yatırım gezileri kapsamında Artova’da; Artova Devlet Hastanesi, Artova Evlidere-Yağcımusa-Bayırlı-Bebekderesi emisyon yol çalışması, Yağcımusa Göleti, Iğdır-Salur-Tuzla yol çalışması, Alpu Barajı ve sulaması ile Almus’ta; sağ sahil sıcak asfalt, Akarçay sulama, Teknecik yolu, Çilhane dere ıslah, Çilhane yol yapımı, Çat güreş eğitim merkezi çalışmalarını inceledi.

GAZETECİ FATİH KILIÇ İNCELEMELERİ TAKİP ETTİ

Gazetemiz sahibi Fatih Kılıç da Vali Dr. Ozan Balcı’nın yatırım ziyaretlerinde bulundu ve çalışmaları yakından takip etti.

Gazeteci Fatih Kılıç, çalışmalara ilişkin yaptığı paylaşımda, “İlin Valisi ve kurum amirleri, vekil ve siyasi temsilcileri ile ilimiz genelindeki kamu yatırımlarını bizatihi yerinde görmemiz mümkün oluyor. Yöre halkı, muhtar ve müteahhitlerden son duruma dair bilgiler alınıp-veriliyor. Bitiş tarihleri, maliyetleri, faydaları anlatılıyor. Sn. Vali Ozan Balcı’nın kamu kurumlarını hareketli kılan takipçiliği öne çıkıyor. 1997 yılında başlayan Alpu Barajı Sulama İnşaatının 2021 yılında hizmete gireceğinin söylenmesi günün öne çıkan ve heyecan uyandıran sözüydü. Tokat’ımızda heyecan ve umut veren herkese teşekkürler dileğiyle.” ifadelerini kullandı.


" ALMUS VE ARTOVA’DA YATIRIM ÇALIŞMALARI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ALMUS VE ARTOVA’DA YATIRIM ÇALIŞMALARI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ALMUS VE ARTOVA’DA YATIRIM ÇALIŞMALARI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku