takip et takip et takip et
Gündem

29 Ekim 2019 - 544 Okunma

ALMUS KÖYLERİNİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Abone Ol

Almuslular Sohbet Sofrasına İl Genel Meclisi Başkanı Av.Erol Duyum ile Almus İl Genel Meclis Üyeleri misafir oldu.

Tokat’ta oturan Almuslulardan oluşan, Almuslular Sohbet Sofrası dokuzuncu yılının ikinci sohbet toplantısında Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum ile Almus İl Genel Meclisi Üyeleri Hayri Uçar, Yılmaz Özer ve Ecz. Coşkun Çatak’ı misafir etti. Almus köylerinin yol, su, kanalizasyon, dere ıslahı başta olmak üzere Almus’un genel problemleri ve çözüm yolları konuşuldu.

Tokat’ta oturan Almuslulardan oluşan, Almuslular Sohbet Sofrası dokuzuncu yılının ikinci sohbet toplantısında Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum ile Almus İl Genel Meclisi Üyeleri Hayri Uçar, Yılmaz Özer ve Ecz. Coşkun Çatak’ı konuk etti. Toplantı Sohbet ortamında karşılıklı soru cevap halinde devam etti. Almus’ta yapımına başlanan Mebran tabanlı 9 bin ton kapasiteli sulama havuzuna bağlı sulama kanal ve boru hat ihalesinin durumu, Almus Güreş eğitim merkezi salonunun durumu, Ormandibi köyünde her yıl sel ve taşkın ile çeşitli zararlara neden olan dere ıslahı, içme suyunda kullanılmış olan asbest boruların değiştirilmesi, Kapıcı köyü ile Kınık beldesi arasındaki işlemeyen sulama kanalının durumu görüşüldü. Ayrıca Ormandibi-Çat beldesi arasındaki yolun bakımı, sıcak asfalt yapılarak alternatif Almus Tokat yolunun daha sağlıklı olması, Hubyar Sultanın yolunda ulaşım zorluğu olan bölümünün iyileştirilmesi, Çevreli, Teknecik köyü üzerinden Yıldız dağı aşılarak Sivas yolunun daha işler hale getirilmesi gibi konular da konuşulan konular arasında yer aldı. İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, görüşülen konulardan önemli bir kısmının önümüzdeki çalışma döneminde ele alınacağı bilgisini verdi.

Almus İl genel meclisi üyeleri Hayri Uçar (AK Parti), Yılmaz Özer (CHP) ve Ecz. Coşkun Çatak (CHP) İlçemizin genel problemleri tespit ettiklerini, problemlerden bazılarına çözüm yolu ürettiklerini ve çalışmalara başladıklarını bazı problemler için de proje ürettiklerini ifade ettiler.

Almus İl Genel Meclisi Üyeleri Hayri Uçar (AK Parti), Yılmaz Özer (CHP) ve Ecz.Coşkun Çatak (CHP) Sohbet Sofrası müdavimlerinden ve Tokat İl genel meclisi başkanı Av.Erol Duyum’dan destek ve işbirliği istedi.

Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum ve Sohbet Sofrası müdavimleri meclis üyelerine destek vereceklerini ifade etti.

Her ayın son Cuma akşamı Almus merkezli farklı bir konu üzerinde sohbet eden, soran sorgulayan ve çözüm yolları bulmaya çalışan Sohbet Sofrası gurubunda Avukat Nuri Karaca, Okul Müdürü Ömer Faruk Aybek, Diş Hekimi Mehmet Ürkmez, İşadamı eski AK Parti İl Başkanı Eşref Armağan, İşadamı siyasetçi Mustafa Çakır, Dr. Hasip Sapçı, Eczacı Mustafa Asrlan, İl Spor Şb.Md.Celal Yurdakul, Emekli Hastane yöneticisi ve İl futbol hakemleri başkanı Üzeyir Akti, eski Çevreli Belediyesi başkanı Ercan Gürel, eski Kınık Belediye Başkanı Hacı Yusuf Geçene, İşadamı Fazlı Tazegül, eski Tokat CHP İl Başkanı Dursun Aytaç, iş adamı Yıldıray Yılmaz, Almus Belediyesi Fen işleri Müdürü Hasan Barış sohbete katıldı. Bir ay sonra tekrar farklı  misafirler ile bir araya gelmek üzere buluşma sona erdi.


" ALMUS KÖYLERİNİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ALMUS KÖYLERİNİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ALMUS KÖYLERİNİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku