takip et takip et takip et
Gündem

27 Kasım 2019 - 327 Okunma

ALKOL DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Abone Ol

2019 yılı ilk 10 aylık döneminde 6.173.865 araç sürücüsü alkol testine tabi tutuldu, 147 bin 379 sürücüye alkol etkisinde araç kullanmak, 1.536 araç sürücüsüne ise uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullanmaktan işlem yapıldı.

Trafik güvenliğini sağlamak ve alkol etkisinde araç kullanımı kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla 22-23 Kasım 2019 tarihlerinde ülke genelinde “Alkol Etkisinde Araç Kullanımına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;

81.723 araç/sürücü denetlendi,

1.505 sürücünün alkol, 4 sürücünün ise uyuşturucu etkisinde araç kullandığı tespit edildi,

1.228 araç trafikten men edildi,

1.417 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı,

Toplam 9.297 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Türk Polis Teşkilatı olarak, sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.


" ALKOL DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ALKOL DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ALKOL DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku