Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
AK PARTİDE ERTELENEN KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

AK PARTİDE ERTELENEN KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

ABONE OL
08 Eylül 2020, 10:11:44

AK Parti’de pandemi nedeniyle ertelenen ilçe kongreleri bu hafta sonu başlayacak. Kongre sürecinde Turhal, Niksar ve Yeşilyurt ilçeleri dışında tüm ilçe başkanlarıyla yola devam edilecek.

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, pandemi nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kongrelerin önümüzdeki hafta sonu başlayacağını belirten Metin Polat, “12 Eylül 27 Eylül tarihleri arsında bir aksilik olmazsa kongrelerimizi bitireceğiz. Şuan için Turhal, Yeşilyurt ve Niksar ilçe başkanlarımız mevcut arkadaşlarımız önümüzde ki dönemde aday olmayacaklarını açıkladı. Bu ilçelerimizle alakalı il koordinatörümüz geldi burada bazı çalışmalar yaptı. Bugünlerde inşallah bu ilçelerle ilgili ilçe başkanı olacak arkadaşlarımızın tespiti yapılmış olacak. Bir aksilik olmazsa Başçiftlik ve Reşadiye’yi bu hafta cumartesi bir hafta sonra ki hafta sonu 19 – 20 Eylül’de de Almus, Merkez, Erbaa ve Niksar’ı ayın 26 ve 27 sinde Yeşilyurt, Zile ve Turhal İlçelerimizin kongrelerini yapmış olacağız. Daha öncede üç tane ilçe kongremiz yapılmıştı. Böylelikle 12 ilçemizde de merkez dahil yapmış ve bitirmiş olacağız.” diye konuştu.

ÜÇ İLÇEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK

Niksar, Turhal ve Yeşilyurt’un dışında mevcut başkanlarla yola devam edileceğini kaydeden AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat; “Artova, Sulusaray ve Pazar ilçelerinin kongrelerini yaptık. Kongreler öncesi bir değerlendirmeler yapılmıştı bunlarla ilgili de Reşadiye, Zile ve Merkez İlçelerimizde bir değişiklik talebi vardı. Değerlendirmeler tespitler yapıldıktan sonra tabi o zaman pandemi durumu yoktu, biz kongre takvimimizi oluşturmuştuk Nisan, Mayıs, Haziran böyle aylara yayarak bir takvim oluşturmuştuk Nisan ayında da bu ilk değişenlerle ilgili kongrelerini yapalım ki arkadaşlarımız çalışamaya başlasınlar diye düşünülmüştük. Pandemi girince kongreler iptal edildi. Bu arkadaşlarımız Zile’de, Reşadiye’de, Merkezde kongrelerini yapamadılar. Arzumuz biran önce buralarda kongrelerin yapılması. İlçelerle alakalı son durum şöyle; Niksar, Turhal ve Yeşilyurt’un dışında herhangi bir ilçede değişiklik söz konusu değil mevcut arkadaşlarımızla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

DİKKAT!  ELEKTRİK ARIZALARINA YETKİSİZ KİŞİLERİN MÜDAHALE ETMESİNE İZİN VERMEYİN

“KONRELER KOVİT TEDBİRLERİ KAPSAMINDA YAPILACAK”

Kongrelerin Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılacağının altını çizen Metin Polat, “İnşallah bütün tedbirlerimizi alarak geniş, ferah mekanlarda mesafeye, maskeye ve hijyene dikkat ederek, sadece delegeleri çağırmak suretiyle kongrelerimizi yapmış olacağız. Katılım noktasında sadece delegelerimiz gelmesini sağlayarak yöneteceğiz bu süreci. Delegelerimizin içerisinde yaşlı olanlar olacaktır elbet bu arkadaşlarımızın da gelmemesi noktasında uyarılarımız olacak.” dedi.

“İL KONGRELERİ İÇİN SÜREÇ BELLİ DEĞİL”

Polat, il kongre tarihlerinin belli olmadığını belirterek, şunları kaydetti: “Şuan il kongreleriyle alakalı takvim Türkiye’de hiçbir ilde oluşmadı. Öncelikle İlçe kongrelerimizin bitmesi lazım. Tabi Kovid-19’un seyri de bunu etkileyebilir çünkü il kongrelerimize Cumhurbaşkanımız büyükşehirlere yada gidebildiği kadar tüm illere gidecek onunla ilgili nasıl takvim oluşur bilmiyoruz. Dolayısıyla ilçeler bittikten sonra yılsonuna doğru 11 ve 12. Aylarda il kongreleri takvimi belli olur diye düşünüyorum” dedi.

Adaylık işleyişi hakkında da bilgiler veren Metin Polat açıklamasını şöyle tamamladı:

 “Genel merkezimiz mevcut ilçe başkanı ve il başkanıyla istişaresini yapar devam etmeyeceği noktasında bir karara bağlandıktan sonra bu arkadaşımız ben önümüzde ki süreçte devam etmiyorum diye açıklama yaptığı takdirde demektir ki önümüzdeki kongrede adaylar olacaktır. Çıkacak isimler olur sonrasında teşkilatımız hem genel merkez düzeyinde hem yerel düzeyde istişareler yapılır sonrasında bir isime karar verilir. Malum daha önceki süreçlerde de böyle olmuştur. Genel merkezimizin bir yol haritası var.”

ak parti metin polat

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler