takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

25 Eylül 2013 - 07:38:55 - 10 Okunma

AK PARTİ, VEKİLLERİMİZ VE BELEDİYE…

Bir ilin büyümesi gelişmesi iktidarın nimetleri vekillerin çalışkanlığı  belediyenin yönetimdeki başarısı o şehrin birinci derecede vazgeçilmezidir. Ak Parti döneminde Tokat’ımız ne hak ettiği yatırımı almış ne de diğer çevre illere verilen önem ve değer şehrimize verilmemiştir.

Ak Parti’nin ilk iktidar olduğu seçimlerde Tokat’ımız 7 vekilden 5’ini Ak Parti’ye vermiştir. Ardından vekil sayımız 5’e düşmüş ama bunun da 3’ünü yine Ak Parti’ye vermiştir. Fakat bunca oya ve desteğe rağmen Tokat’ımızın vekillerinden ne bir bakan çıkmıştır ne de vekillerimiz hükümette etkin bir görev almıştır. 2011 seçimlerinde Ak Parti’ye % 56 oy veren Tokat, acaba sayın Başbakanımız tarafından çantada keklik il olarak mı görülüyor ? Yani sandalyede ceketim asılı dursa yine Tokatlı aynı desteği verir diye düşünülüyor. Yoksa bakıldığında zaten vekillerimizin bir şeyi yapmak, istemek, üretmek, hayata geçirmek, el birliği ile şehri muasır medeniyet seviyesine çıkarmak gibi meziyetleri yok. Bu noktada iş Tokat’ın yürekli insanlarına, halkına düşüyor. Çünki Tokatlı’nın hesap sorma gibi düşüncesinin olmayışı, vekillerinin yüzüne karşı başka arkasından başka söyleyişi bu kısır çözümsüzlüğü yaratıyor. Eğer artık bu memlekette bir şeyler değişsin istiyorsak, bu memleketin insanları olarak hak ettiğimiz değeri bulmak istiyorsak hesap sormalıyız.

Son dönemlerde milletvekilimiz sayın Şükrü Ayalan’ı gören, sesini duyan, Tokat için yapacağı projelerden, gerçekleştirdiği yatırımlardan haberi olan var mı ? Açılış vekilimiz olan kendisini göstermelik açılışlardan başka göremediğimiz sayın Dilek Yüksel karayolları tabelasına Tokat adı yazılınca Tokat’ın tüm sorunlarının çözüldüğünü sanıyor. Acaba bundan başka hizmeti varda biz mi göremiyoruz. Yoksa biz mi art niyetliyiz. Yine Tokat dediğiniz zaman kendisini aslan ilan eden , Tokat’ın uğradığı her haksızlık karşısında Tokat’ın haklılığını savunan ( ! ), kendisini adeta Tokat için feda etmiş izlenimi sergileyen sayın Zeyit Aslan’ın havaalanı noktasındaki etkisizliğini görüyoruz değil mi ? Sanki Tokat’a 3.havaalanı yapılacakmış gibi bahaneler üretmesi Tokat sevdası ( ! ) nıda ortaya koymaktadır.

Sayın Aslan, Kastamonu Havaalanı 1 yılda 50 Milyon TL’ye maloldu yapıldı ve açıldı, Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı 1 yılda yapıldı ve 120 Milyon TL’ye mal oldu, Bingöl Havaalanı 123 Milyon TL, Adıyaman Havaalanı 66 Milyon TL olarak yapıldı ve hizmete girdi. Tokat’ın suçu Tokatlının günahı neydi peki ?

Yine Yıldızeli’nin dağları deliniyor hızlı tren rayları döşeniyor, Ankara-Sungurlu-Samsun demiryolu projesi hayata geçme adına çalışmalar sürüyor peki Tokatlı neden insan yerine konulmuyor bu hizmetlerden projelerden mahrum bırakılıyor  ?

Ama bizim vekillerimiz havaalanı şart mı ? Hızlı Tren Lüks olur derlerse, oy aldıkları Tokatlıyı görmezden ve duymazdan gelirlerse daha çok ah vah çekeriz. Karayolları levhasına Tokat adı yazıldı diye sevinçten dört köşe olacaksak, hava durumu bülteninde Tokat adı söylendi diye sevinç naraları atacaksak, bu vekiller önünde el pençe divan duracaksak, menfaatlerimiz için gelecek nesillerin önüne set koyacaksak, bizlerde hesap sormadığımız için o vekillerden kadar suçluyuz sevgili TOKAT HALKI.

Gelelim meşhur Belediyemize. Orası zaten başlı başına bir dert Geçtiğimiz günlerde kendisine yakın bir yerel televizyon programında Tokat için yaptıklarını anlatıyordu. Merak buya Sayın Çiçek’i bende izleme zahmetinde bulundum. AcabaTokatlıya hangi masalları anlatacak dedim. Ardından da ekledim. Yok canım Tokatlı artık o kadar saf değil diyerek programı izlemeye başladım. Sayın Çiçek, Tokat’a yaptıklarını anlatırken sanki ağzından bal damlıyor. Öyle şeyler yapmış ki ( ! ) değme gitsin acaba bizler mi göremiyoruz diyorum.

Sayın Başkan Çiçek, önce siz mutlu olun sonrasında başkalarını mutlu etmek çok kolay. Siz içinizde kendinizle mücadele ediyorsunuz. Mutlu değilsiniz. Bu nedenle de Tokatlıyı mutlu edemezsiniz. Tokat Belediye Başkanlığı’nı beceremediniz. 10 yılda sayenizde Tokat KÖY oldu. Siz hala yok köprüyü 1 metre uzattım, 100 metre taş döşedim, 200 metre asfalt yaptım, kavşak yaptım, yolları böldüm derdindesiniz. Ve bizlere masal anlatmaya devam etmektesiniz. Yani siz yapılmayacak ne varsa onu yaptınız. O yüzden belediye başkanlığı size göre değil. Gidin hocalığınızı ( ! ) yapın. Sizin için en hayırlısı o olur.

İtfaiye ve Ambülans ana caddeye girmesin diyorsunuz. Olur mesai saatinde insanlar ana caddede hastalanmasın, sağlık problemi yaşamasın ; mümkünse itfaiyelik işlerde mesai saatinde gündüz ana caddede olmasın. Olursa her yer yansın insanlar ölsün öylemi sayın Çiçek ? Bu nasıl bir açıklama nasıl bir düşüncedir ? Bunu Tokatlı yorumlasın.

Sayın Çiçek o televizyonda şunları söylemeniz gerekirdi. Ben 60 proje sözü verdim ama zaman yetmedi fakat 50 tane gerekli olanı bitirdim. Cumhuriyet Meydanı’na hak ettiği değeri verdim, Belediyemizi teknolojik donanımlı yep yeni bir hizmet binasına kavuşturdum, Ali Paşa Camii karşısını açtım, Meydan Projesini yaptım Meydan görsellik açısından nefis bir çehre kazandı, Niksar Yolu alt geçit projesi lüzum üzere bitti hizmete girdi trafik de düzene geldi, Yeşilırmak kenarı ve çevresi ismi gibi yemyeşil ve tertemiz oldu, Taşköprü eskiden olduğu gibi vatandaşların balık tuttuğu hoş vakit geçirdiği nostaljik mekan oldu.

 

Siz bunları yapsaydınız ve açıklasaydınız bizde helal olsun gerçekten yaptı derdik. Ne yazık ki siz hala bizlere masallarla  çalışkanlığınızdan ( ! ) ve becerikliliğinizden ( ! ) bahsedip duruyorsunuz. Tokat halkı size güvenmiyor. Sayın Çiçek, halkın arasına vakit darlığından zaman olmadığından karışamadığınızı söylüyorsunuz. Ama Turhal’a önemsiz bir hazırlık maçı için gidebiliyorsunuz.

Sizin arasına karışmadığınız halk Tokat’a yakışmayacak kaldırımlarda adeta yürümek için cebelleşiyor mücadele veriyor. Siz bir gün akşam saat 17’den sonra GOP Bulvarında o rezil kaldırımlarda yürüdünüz mü ? Halk yine kaldırımlara taşan esnaf sergileri arasından sıyrılma mücadelesi veriyor. Gözlerinizle gördünüz mü ? Göremezsiniz çünki çukur kaldırımlarda ayaklarınız takılır ve çukura düşersiniz. Meydan çarşısını bildiğimiz köy garajı haline getirdiniz. Yeşilırmak İlköğretim okulu çevresindeki çevre faciasını, çöpleri, kemik yığınlarını görmüyorsunuz. Çünki önemli değil. Zaten sizin çocuğunuz orada da okumuyor. Oradaki çevre faciası zaten Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün görev sahası ( ! ) da değil. O nedenle öyle kalmaya devam etmelidir değil mi ? Meydan’a alakasız bir yere otobüslerin dönememesi için büyük mühendislik başarısı ile saçma sapan kavşak yapmayı devletin parasını israf etmeyi iyi biliyorsunuz.

Yeşilırmak ve çevresini ıslah eden yılda 460 Bin turist çekmeyi başaran hedefini 1 milyon koyan Amasya kadar da mı olamıyoruz. Eskişehir’deki Porsuk Çayı’nı gidip izlemiyor ve görmüyorsunuz.

Sayın Çiçek geçerli sebepler bulun ve bizleri inandırın. Siz milletin vicdanında suçlusunuz. Oyların hakkını oy verenlere veremediniz. 10 yılda kaç kez yurt dışına çıktınız. Kaç gün kaldınız. Hangi projeyi Tokatlının hizmetine getirerek sundunuz.

 

Tokatlı bu yazdıklarımıza mı layık ? Yoksa her şeyin en güzeline ve en iyisine mi layık ? Her şeyin en güzeline iyisine layıksa o zaman neden Tokatlı kandırılıyor ? O makam da saltanat makamı olarak zamanlar boşa harcanıyor ? Osmanlı Devleti cihan imparatorluğu Şehremini demiş, şehrin en emin güveniliri demiş şehri teslim etmiş Belediye Başkanına. Ama yapılanlara pardon söz verilip de yapılmayanlara bakıyoruz Şehremini ifadesiyle tamamen zıt bir yapı ile karşılaşıyoruz ? Suçlu kim sayın Çiçek ? 

"Nurettin İşleroğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku