takip et takip et takip et
Gündem

16 Ağustos 2019 - 244 Okunma

AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Abone Ol

Ak Parti Tokat İl Teşkilatı bayramlaşma programı kapsamında basın mensupları ile bir araya geldi.

Ak Parti Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum bayramlaşma programı kapsamında basın mensuplarıyla buluştu.

Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bilgilendirme ve istişare içerikli toplantıda ülke gündemi değerlendirildi, Tokat ile ilgili konularda fikir alışverişinde bulunuldu

Basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kaledibi Kentsel Dönüşüm projesi ve Gümenek Millet Bahçesi projesi ile ilgili bilgiler verdi.

Bakanlar Kurulu tarafından Kaledibinin riskli alan ilan edildiğini belirten Başkan Eroğlu, “Bu şu anlama geliyor. Orada bir yerleşim yeri olmaz. Oranın ya tamamının kamulaştırılması veya orada ki bütün binaların ve orada ki dairelerin başka bir yere taşınması gibi bir husus oluşturuyor. Biz bu mana da bakanlıkla yaptığımız görüşmeler neticesinde bir yol çizmiştik. O zaman bakanımız Mehmet Özhaseki idi. Şöyle bir yol haritası belirlemiştik. Bu alanın tamamı bir risk teşkil etmiyor. Uzmanlar tarafından bir incelemeye bir raporlamaya tabi tutalım ve gerçekten riskli bir alan varsa oralar riskli kalsın ama riskli olmayan bir alan varsa orayı riskli alandan çıkartalım ve orada bir dönüşüm yapalım. Ve akabinde AFAD üzerinden bu alanda bir raporlama ihalesi yapıldı. Uzman bir heyet tarafından bir raporlama yapıldı. Oralarda kayaların düşmesini engelleyecek bir takım çalışmalarla, tel örgü çekmeyle ve bir takım tıraşlamalarla bu alanın riskli alandan çıkartılabileceği hususunda bir rapor çıktı ve şimdi bu raporumuz bakanlığımızda. Orada AFAD üzerinden bu çalışmayı yaptığımızda Bakanlar Kuruluna burası artık risk taşımıyor diye bir yazı yazıp oradan alacağımız risksizdir bu alan anlamında ki bir çalışmanın sonrasında da tabi ki o Sulusokak bölgesinde ki dört mahalleyi içerisine almakta oralarda bir çalışma önümde ki süreçlerde bizi de bekliyor. Şehrimiz için önemli konulardan birisi diye düşünüyorum.” dedi.

TOKATLILAR İÇİN MİLLET BAHÇESİ

Gümenek Millet Bahçesi projesi ile ilgili bilgiler veren Başkan Eroğlu, ”Bu yılın on birinci ayına doğru bir ihale sürecine girip ardından önümüzdeki yıl yaz dönemine kadar belli bir kısmını yaparsak yenilenmiş yüzüyle Millet Bahçesini de Tokat’ımıza kıymetli hemşerilerimize hazırlamayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.


" AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA PROGRAMI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA PROGRAMI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA PROGRAMI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku