takip et takip et takip et
Gündem

22 Ocak 2014 - 117 Okunma

AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu: “Gidemediğin yer senin değildir.”

Abone Ol

AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu, esnaf gezisi sırasında açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Osmanlı İmparatorluğunun son döneminde Sivas Valisi olarak bilinen Halil Rıfat Paşa’nın “Gidemediğin yer senin değildir” sözünü hatırlatarak, “İşte biz de bu sözü şiar edinerek, gitmediğimiz kapı, sıkmadığımız el, dinlemediğimiz söz bırakmamak üzere bütün Tokatlı hemşehrilerimizi ziyaret ediyoruz.” dedi.

Seçim startını adaylığı açıklandığı andan itibaren veren AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu, günlük program çerçevesinde esnaf, STK ve kurumlara bir dizi ziyaretler gerçekleştiriyor. Tokatlılar tarafından büyük sevgi ve coşkuyla karşılanan Eroğlu, bu ziyaretleri esnasında çok ilginç diyaloglar karşılaşıyor. Kimisi başkanım niye zahmet edipte geldin, zaten gönlümüzde, oyumuzda senin derken, kimisi de çay ve yemek ikram etmek için adeta ısrarlı davetlerde bulunuyor. Ziyaret esnasında yaşanan bu hoş diyalogların yanı sıra, Eyüp Eroğlu’da zaman zaman kısa açıklamalarda bulunuyor.

AK Parti Tokat Belediye Başkanı Eroğlu,”halkın bu teveccüh ve ilgisi karşısında hiç uyumadan çalışsak azdır” ifadesinde bulunarak “Osmanlı İmparatorluğunun son döneminde Sivas Valisi olarak bütün coğrafyaya nam salmış Halil Rıfat Paşa, ‘Gidemediğin yer senin değildir’ diyerek, aslında ötelerden günümüze çok önemli bir sosyolojik mesaj vermiştir. Bu mesaj sadece siyasetçilere değil, kamu görevi yapan bürokratlara da verilmiştir. Nitekim merhum Tokat Valisi Recep Yazıcıoğlu ilimizde görev yaptığı sürece bu sözün gerçekten hakkını vermiştir. Bu iyi örneklerin yanı sıra başbakanımıza baktığımızda da aynı heyecanı, yorulmak bilmez enerjisini ve milletimizle hemhal olan tarzını net olarak görüyoruz. Bu güzel timsaller, bizim önümüzde Süreyya Yıldızı gibidir” diyor.

“Öpüp başıma koyduğum ekmek gibisin”

Tokat’ın iftiharı ve Türkiye’nin son dönem şairlerinden Cahit Külebi’nin,

Gördüğüm senin,

Ağladığım senin için,

Öpüp başıma koyduğum

Ekmek gibisin… dizelerini okuyan Eroğlu, “İşte maya budur” dedi. Eroğlu, Cahit Külebi’nin bu dörtlüğü Tokat için yazdığını ve birçok Tokat’ı anlatan şiirleri olduğunu söyledi. Eyüp Eroğlu, “Bizim bu tarihi ve kültürel değerlerimiz, 7 bin yıllık antik çağlara kadar uzanmaktadır. Selçuklu ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış bu şehir, adeta saklı kent özelliklerini içinde barındırmaktadır. Biz seçim kampanyamızı da sevgiye ve gönüllere dayalı yapmak üzere yola çıktık. Gerginlik, seviyesizlik ve lüzumsuz polemiklere ayıracak bir vaktimiz yok. Bu şehirde yaşayanlarla buluşup sohbet etmek, istişarelerde bulunmak daha rasyonel geliyor. Çünkü biz siyaseti hizmet kapısı olarak görüyoruz, cedelleşme ve kavga kapısı değil. Belediyecilikte de bu tavrımız ve anlayışımız aynen devam edecektir. Halka rağmen halk için diyen köhne zihniyetlerin devri çoktan kapanmış, artık halka hizmetin hakka hizmet olduğu gerçeğini AK Parti iktidarıyla herkes öğrenmiştir.” diye konuştu.

 

Eroğlu’nun 1 haftalık yaptığı ziyaret maratonu; seçimlerini tamamlayan; Madeni Sanatkarlar, Marangozlar, Şoförler ve Otomobilciler, Minibüsçüler, Terziler, Ayakkabıcılar, Kahveciler, Berberler ve Kuaförler, Bakkallar ve Manifaturacılar, Ekmekçiler ve Çörekçiler Odaları ziyaretleri, Gop Bulvarı, Sulusokak, Meydan Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, Behzat Bulvarında ve Niksaryolu kavşağı çevresinde faaliyet gösteren esnaf ziyaretleri, akşam mahalle programları ve ev ziyaretleri kapsamında Yeşilova,  Karşıyaka,  Kaşıkçıbağları,  Doğancıbağları, Oğulbey,  Gezirlik,  Büyükbeybağı,  Yeni, Yarahmet,  Kümbet ve Seyitnecmettin Mahallelerinde toplantılar ile geçti.


" AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu: “Gidemediğin yer senin değildir.” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu: “Gidemediğin yer senin değildir.” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu: “Gidemediğin yer senin değildir.” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat