takip et takip et takip et
Gündem

14 Eylül 2020 - 198 Okunma

AK GENÇLİKTEN EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Abone Ol

AK Parti Tokat Gençlik Kolları, katıldığı televizyon programında imam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle yazar Erol Mütercimler hakkında Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Tokat Gençlik Kolları üyesi bir grup, suç duyurusu dilekçesini savcılığa teslim ettikten sonra Tokat Adliyesi önünde açıklama yaptı. Grup adına açıklama yapan AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, imam hatip liselerinin Cumhuriyet tarihinden bu yana Türk eğitim sisteminin önemli bir parçası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da yetiştiren bir kurum olduğunu söyledi. Mesut Aktürk, şunları kaydetti:

“Bizler bugün burada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemize büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştiren imam hatip liselerinin, imam hatip lisesi mezun ile mensuplarının yanında bulunmak ve imam hatip liselerine ve imam hatip lisesi mezunlarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık.

Hepimizin bildiği gibi imam hatip liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir.

İmam-Hatipliler üniversiteye giriş sınavlarından bilgi yarışmalarına, münazaralardan çeşitli sosyal aktivitelere kadar pek çok alanda başarılarını ispatlamıştır. İmam Hatip lisesinden mezun olanların önemli bir kısmı mesleğe yönelmiştir. Mezun olduktan sonra -ilahiyat dışında- yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler. Ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, İmam Hatip Liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz.

Bizler AK Parti Tokat Gençlik Kolları olarak, imam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine yürekten bağlı gençler olarak ne imam hatip liselerini ne de imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağız. Kimsenin Türkiye’nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz.

Yine bilinmesini isteriz ki, İmam-Hatip Liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkan vermeyeceklerdir.”


" AK GENÇLİKTEN EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere AK GENÇLİKTEN EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda AK GENÇLİKTEN EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku