Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
AİLE İÇİ VE KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLANTISI

AİLE İÇİ VE KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLANTISI

ABONE OL
18 Aralık 2019, 10:23:58
81 ilde eş zamanlı olarak yapılan Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele toplantısı Tokat'ta Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığında yapıldı.

Toplantıda Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek mevcut duruma ilişkin analizler yapıldı. İl ve ilçelerdeki 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, Kanun kapsamındaki alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için il/ilçe bazında ve Bakanlıklar tarafından planlanması gereken tedbirler değerlendirildi. Son dönemde yaşanan üzücü olayların analizleri de yapılarak benzer nitelikte olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler üzerinde yoğunlaşıldı.

Toplantıda şiddet önleme merkezimize polis irtibat görevlisi görevlendirilmesi, risk düzeyi yüksek olayların muhakkak sosyal, psikolojik, ekonomik yönleri ile incelenmesi, olayların meydana geldiği andan itibaren takip edilmesi için sistem geliştirilmesi, şüphelilerle ilgili (öfke kontrolü gibi) önleyici destek hizmetlerinin uygulanması, etkinliğinin arttırılması ve takibinin yapılması, kadına yönelik şiddetle ilgili mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığı, diğer kurumların (baro, üniversiteler ve STK’ların) sürece dahil olması için yapılması gereken çalışmaların planlanması, bu hususların Tokat’ta ve ilçelerde eylem planı haline getirilmesi gibi konularda çalışma/değerlendirme yapıldı. Bakanlıkların ortaya koyduğu seferberlikte illerinde üzerlerine düşen sorumlulukları gecikmeksizin gerçekleştirmeleri için gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Benzer nitelikte bir toplantı da 20 Aralık 2019 Cuma günü saat 10.00’da tüm ilçelerde Kaymakamlar başkanlığında yapılacak.

DİKKAT!  SOSYOLOG CEMİL ARSLAN'DAN SEVGİNİN VE SAF AŞKIN KUTSALLIĞI KİTABI
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments