takip et takip et takip et
Gündem

23 Ekim 2019 - 416 Okunma

AĞRILI ÇİFTÇİLERE TOKAT’TA MEYVECİLİK EĞİTİMİ

Abone Ol

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğünce, Ağrı'da uygulamaya konulan Meyvecilik Projesi kapsamında Ağrı'da projeyi yöneten teknik ekip ve Ağrılı çiftçilere fidan yetiştiriciliği, bahçe tesisi, budama, çeşit seçimi, hasat işlemleri, pazara sunulması ile ilgili teknik bilgilendirme yapıldı.

Ağrı Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Ağrı İlinde 2019 yılında uygulamak üzere Meyvecilik Projesini gerçekleştiriyor. Proje kapsamında bulunan çiftçilerinin teknik bilgi konusunda bilgilerini artırmak üzere Tokat, Amasya ve Erzincan İllerinde meyvecilikle geçimini sağlayan çiftçilere ziyaret amacıyla teknik gezi düzenlendi.

Teknik gezinin ilk durağı Tokat’a yapıldı. Çiftçilere fidan yetiştiriciliği, bahçe tesisi, budama, çeşit seçimi, hasat işlemleri, pazara sunulması gibi tüm teknik bilgiler verildi.

Tokat Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Melih Nadir Tokat’a Ağrı’dan gelen teknik eleman ve çiftçileri karşılayarak ilimizin tarımsal faaliyetleri konusunda kısa bir bilgi verdi.

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesinde bulunan teknik elemanlar eşliğinde meyveciliğin en fazla yapıldığı Kemalpaşa Köyü çiftçilere ait bahçeler gezdirildi.

Bahçelerin kurulmasından hasat zamanına (Tarladan Sofraya) kadar tüm çalışmalar anlatıldı.

Teknik geziye katılan çitçiler ile birebir kuracakları meyve bahçesi tesisinde neler yapmaları gerektiğini ve hasat sonu ürünlerini nasıl değerlendireceklerini merak ettiklerini ve bu konularda bilgilerinin eksikliğini belirtti.

Meyve bahçelerini ziyaret esnasında almış oldukları bilgilerden memnun olan projeyi yöneten teknik elemanlar çiftçiler Tokat’tan teknik bilgilerle donanmış olarak ayrıldı.


" AĞRILI ÇİFTÇİLERE TOKAT’TA MEYVECİLİK EĞİTİMİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere AĞRILI ÇİFTÇİLERE TOKAT’TA MEYVECİLİK EĞİTİMİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda AĞRILI ÇİFTÇİLERE TOKAT’TA MEYVECİLİK EĞİTİMİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku