takip et takip et takip et
Merkez

21 Ocak 2020 - 406 Okunma

AGD, ÇİN ZULMÜNE TEPKİ GÖSTERDİ

Anadolu Gençlik Derneği Tokat Şubesi tarafından Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı zulme dikkat çekmek için “Doğu Türkistan” konferansı düzenlendi.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında Doğu Türkistan Vakfı Genel Sekreteri Abdullah Oğuz’un katılımları ile düzenlenen konferansta, Çin’in Doğu Türkistan halkına uyguladığı zulümler gözler önüne serildi.

Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı zulme dikkat çeken Doğu Türkistan Vakfı Genel Sekreteri Abdullah Oğuz, Doğu Türkistan’da yaşanan olaylarla ilgili sunum gerçekleştirdi.

“İYİ NİYET BİZİ KURTARMAZ”

Programda konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Tokat Şube Başkanı Bekir Durupınar ise, “Bugün İslam coğrafyası kuran ve sünnet çerçevesinde hareket edeceğine kimi batının ve Amerika, kimi Rusya, kimide Çin’den medet ummaktadır. Bu durum hem kuranın hemde sünnetin ruhuna aykırıdır. Sünnete uygunluk derken bugün Hayber’de yapılanı almak ve uygulamak gerekir. İyi niyet bizi kurtarmaz. Bugün bir kısım Müslümanlar Hatip Bin Beltea gibi hareket ediyor. Kimi Müslüman mescidi Dırar’a namaz kılmaya gidenler gibi işin şuurunda değil. Bu durumlarda efendimiz nasıl hareket etmiş, meseleleri nasıl çözümlemiş. Bu Anlayış bizim için en önemli noktadır.” şeklinde konuştu.


" AGD, ÇİN ZULMÜNE TEPKİ GÖSTERDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere AGD, ÇİN ZULMÜNE TEPKİ GÖSTERDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda AGD, ÇİN ZULMÜNE TEPKİ GÖSTERDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku