takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

18 Haziran 2014 - 08:33:17 - 58 Okunma

Affet Beni Bayrağım Ağlıyorum

Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki Askeri Tugayın tel örgüsünü aşan hain PKK’lı militanlar Askeri Kışlanın içindeki bayrak direğine çıkarak Ayyıldızlı bayrağımızı indirmiştir. Oradaki nöbetçi asker bir nevi seyirci kalır gibi havaya iki el ateş ettiği söylenmektedir.

                Ayyıldızlı bayrak Türk milletinin ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun onuru, namusu, şerefi, gururu, hürriyeti ve Bağımsızlığını temsil eden asırlarca düşmanlarla savaşarak vatanı, dini ve İstiklali için şehit düşen, Aziz şehitlerimizin mübarek  kanlarıyla yoğrularak Türk devletinin, Türk milletinin, kahraman Türk ordusunun kutsalı olan canımızdan daha aziz koruduğumuz. Gönderde bağımsızlığımızı temsil ederek dalgalanan şanlı Ayyıldızlı bayrağımızdır. Bu kutsal bayrağımız gönderde dalgalanmazsa Türk milleti, Türk Devleti bağımsız, hür ve özgür olur mu? inancımızı, rahat yapabilir miyiz? Seyahat hürriyetimiz olur mu? Osman, Ali, Hüseyin Mustafa ve Saliha, Fatma, Ayşe ve Nur isimlerini kullandırırlar mı? Yoksa…! Yoksa…! İsimlerimiz ne olurdu?

                Evet bir hain, kahraman Ordumuzun alanına giriyor ve Türk devletinin, Türk milletinin yukarıda saydığım meziyetlerinden daha da üstün olan kutsal  bayrağını indirmek cüretini ve hainliğini gösterebiliyor. Ve oradaki nöbetçi yine de her şeye rağmen kahraman  Mehmetçik demek geliyor içimden, ancak havaya iki el ateş edebiliyor. İnanamıyorum, düşünemiyorum, aklım mantığım asla kabullenemiyor, çıldırasım geliyor. Benim Devletim, yüce Türk milletinin bağımsızlığı, namusu olan şehit kanlarıyla yoğrulan Ayyıldızlı bayrağımı hem de kahraman askeri Tugay’ın içerisine hain örgütünden aldığı talimat gereği bir PKK Militanı Şanlı Bayrağımızı direğe tırmanıp gönderden indirecek nöbetçi mehmetçik evladımız ancak havaya iki el silah atacak. Olmaz böyle şey bu mümkün değil..! Niçin? Neden? Sebep ne? Bir ata sözü vardır “Bu işte bir bit yeniği vardır” derler.

                Yılını net hatırlıya mıyorum yavru vatan Kıbrıs’ta böyle bir bayrak indirmeye teşebbüs eden bir Rum direkteki gönderdeki Türk bayrağına ulaşmadan el süremeden kahraman Türk Ordusunun asil Mehmetçiği bu hain Rum militanını kuş gibi avlamış anlından yediği kurşunla  Rum’un leşi yere yığılmıştı. Türkiye’de bu niye yapılmadı? Türk milleti bu sorunun cevabını ilgililerden haklı olarak beklemektedir.

                Büyük insan Mustafa Kemal Atatürk bir nutkunda kahraman Türk Ordusu ve Mehmetçik için şunları söylüyor. Ordu “Türk Ordusu, işte bütün milletin göğsü itimat, gurur duygularıyla kabartan şanlı ad” devam ediyor.

                “Size Bomba sırtı vakasını anlatmadan geçemeyeceğim. Karşılıklı siperlerimiz arasında mesafemiz sekiz metre, yani ölüm muhakkak, muhakkak…  Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulamamacasına tamamen düşüyor. İkincidekiler onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar gıptaya şayan bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz? Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor. En ufak bir fütur bile göstermiyor, sarsılmak yok. Okumak bilenler ellerinde Kur’an-ı Kerim, cennete gitmeye hazırlanıyorlar. Bilmeyenler, Kelime’i Şahadet çekerek yürüyorlar. Bu Türk askerlerindeki ruh kuvvetini  gösteren şaşılacak ve övülecek bir misaldir. Emin olmalısınız ki. Çanakkale Muharebesini kazandıran yüksek ruhtur” 1925

                İşte Atatürk’ün anlattığı Türk ordusu Aslan yürekli Mehmetcik, bu savaş meydanlarında, ilhamını Kur’an’dan gücünü yüce yaratandan alarak yedi dövele karşı koyup hain düşmanı yurdumuzdan atıp denize döken kahraman Türk ordusudur. Ordumuz bu toprakları, Ayyıldızlı bayrağımızı, yüce Türk milletini, Bağımsızlığımızı iç ve dış düşmanları yok etmek için vardır. Ve görevini layıkı ile yapmaktadır. Dünyada Türk Ordusu gibi vatanı, milleti ve bayrağı için canını veren kahraman bir ordu daha yoktur.

                Diyarbakır Lice’de bayrağımızı askeri birlik alanındaki direkten indiren hain PKK Militanı ve onu yönlendirenleri şiddetle, nefretle lanetliyor. Ellerinin birgün kırılacağına inanıyor. Suçluların yakalanarak en azından adalet önünde cezalandırılması ile bu ve bu gibi PKK Militanlarını destekleyenleri, sırtlarını sıvazlayanları, şiddetle, nefretle kınarken onları lanetliyor. Şunu bilsinler ki bu son çırpınışlarıdır. Türkiye coğrafyası üzerinde en hücra köşesinde Ayyıldızlı Türk bayrağı dalgalanacak Ezanlar ve İstiklal Marşı hüşu içinde okunacak. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölemeyeceksiniz, bölünmeyecek, böldürmeyeceğiz. 76 milyon insanımız kardeşce yaşayacak. Türkiye’yi  bölmek isteyenler ve 76 milyonun arasına nifak sokup bölücülük yapmak isteyenler bu aziz milletimizin yumruğu altında ezilip hüsrana uğrayacaktır. Yüce Türk milletiyle Atatürk’ün kurduğu TBMM emrindeki,  Türk Milleti ve Türk ordusuyla, asla buna müsaade etmeyecektir. Herkes aklını başına almalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Milleti ebed müddet var olacak, Şanlı Bayrağımız dalgalanacaktır.

                Bazı zavallılar tabi cüz’i bir azınlık Türk bayrağına yan gözle bakarken, Türküm demekten sakınıyorlar. Türklük asla bölücülük değildir. O bir Ulu ağaçtır diğerleri dallara ayrılmıştır. Ve kökü Türk’tür dallarıyla ulu ağacı temsil eder ve tamamlanır.

                Bende yedi göbekten Türk  oğlu Türküm, Türk olmaktan şeref ve gurur duyuyorum. 76 milyon aziz insanımızda benim kardeşimdir. Müslüman olmaktan şeref ve Türk olmaktan gurur duyuyorum.

                Affet beni bayrağım  ağlıyorum. Ama asla korkmuyorum. Türk’üm diye haykırıyorum.

                Bayrağımıza yapılan bu ihanete sessiz kalmayan her milli meselelerde önde olan Ülkücü Türk gençliğinin önderliğinde Türkiye genelinde vakur ve sağduyulu, Devlete, yasalara saygılı emniyet güçlerine sevgi içinde, kucaklaşarak  sivil toplum kuruluşları ve halk on binler, yüz binler yürüyüş yaparak hainleri kınamış derslerini vermiş. Ayyıldızlı Türk bayrağını alan meydanları doldurmuş ve Protesto ederek lanetlemiştir.

                Türkiye’ye, bayrağa düşman olan hain çakallara ve onların destekçilerine gereken cevap verilmiştir. Bunlar şunu bilsinler ki kazdıkları pislik çukurunda kendileri  boğulup gebereceklerdir.

 

                Ne Mutlu Türküm Diyene! 

"Mehmet Camgözoğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku