takip et takip et takip et
Gündem

26 Şubat 2020 - 503 Okunma

AFAD’DAN MASA BAŞI TATBİKATI

Abone Ol

İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğünce afet ve acil durum hallerine hazırlık amacıyla Türkiye Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı yapıldı.

            Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi salonunda yapılan tatbikatın başkanlığını Vali Yardımcısı Yüksel Ünal yaptı. Tatbikata 26 hizmet grubunun ana çözüm ortağı kurumların en üst yöneticileri ile bu kurumlarda yerel düzey hizmet grubu operasyon planlarının hazırlanmasında görev alan personel katıldı.

            Vali Yardımcısı Ünal, açılış konuşmasında, son aylarda ülkede yaşanan afet ve acil durum olaylarına dikkati çekerek, “Afet ve acil durumlara yönelik hazırlık planlarının hazırlanması, bu planların etkili bir şekilde uygulanması, gerekli önlemlerin alınması ve belli aralıklarla tatbikatlar yapılarak planların eksik yönlerinin test edilmesi gerekir” dedi. Ünal konuşmasının devamında daha önce Mülki İdare Amirliği sırasında yaşadığı Kütahya-Simav depreminde başından geçen olayları yönetici gözüyle katılımcılara aktardı.

            Ardından tatbikat icra edildi. Ön görülen senaryoya göre Tokat Merkezde 5,8 büyüklüğünde yerel imkânların kullanıldığı deprem tasarlandı. Planların denenmesi, bunun sonucunda eksi ve artı yönlerin tespit edilmesi ve eksik yönler varsa buna göre yeniden revize edilmesi amaçlandı. Tatbikata katılan 26 hizmet grubu yönetici ve sorumlularının, moderatör eşliğinde deprem sırası ve sonrasına ilişkin sorulan sorulara cevap vermesi suretiyle değerlendirmeler yapılarak tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.


" AFAD’DAN MASA BAŞI TATBİKATI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere AFAD’DAN MASA BAŞI TATBİKATI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda AFAD’DAN MASA BAŞI TATBİKATI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku