takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

30 Ekim 2013 - 08:23:20 - 117 Okunma

ADNAN ÇİÇEK ADAY OLACAKMIŞ ( ! )

2014 yerel seçimler için aday adayları birer birer adaylıklarını açıklarken Tokat Belediye Başkanı sn Adnan Çiçek’te henüz adaylığını açıklamasa da aday olacağının sinyallerini vermekte o koltuğu kendisinin hak ettiğini düşünüyor olmalı.

2 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte olan sn Adnan Çiçek, galiba kendisinin çok başarılı olduğunu sanıyor da tekrar aday olmayı düşünüyor. Kendince doğrudur. Tokat’ı öyle bir hale getirdi ki yapılacak iş bırakmadı. Nasılsa yapılacak iş ve çözülecek sorun da kalmadığına ( ! ) göre bu dönem de seçilirse canı sıkıldıkça bolca yarım kalmış yurt dışı gezilerine çıkar. Nasıl olsa her şeyi yapıp bitirdi. Vaat ettiği 60 projenin lafımı olur fazladan 60 proje daha yaptı. Yollarımız tertemiz bal dök yala, mahallelerimiz ve sokak aralarımız pırıl pırıl ve medeni şekilde insanlarımıza verdiğimiz değer ( ! ) kadar tertemiz, gecekondulaşma sorunu çözüldü kentsel dönüşüm eşi benzeri görülmemiş şekilde başarı ile uygulandı, Tokat Kalemiz turizme kazandırılarak etrafı yeşillendirilip muhteşem bir şaheser ortaya çıkarılmış, Cumhuriyet Meydanımız gerçek kimliğine bürünmüş, Meydan Çarşısı hak ettiği değeri bulmuş, Sulusokak yapmacık taş döşeme ile oldu bittiye getirilerek değil tarihi dokusuna kavuşturularak yapılmış, Behzat Bulvarı trafik sorunu çözülmüş, GOP Bulvarı dert bulvarı olmaktan kurtulmuş, katlı otopark hizmete girerek en büyük sorunlardan birisi olan otopark sorunu çözülmüş, kaldırım işgalleri son bulmuş ve kaldırımlar gerçek sahipleri yayaların hizmetinde daha derli toplu hale gelmiş, söz verip de ( ! ) zamanından önce bitirerek hizmete soktuğunuz alt geçitlerimiz hepimize derin bir ohh çektirmiş, Yeşilırmak mezbelet yuvası olmaktan çıkarılarak tertemiz bir görünüm ve çevre ile gondolların yüzdüğü cennetten bir köşe  halini almış, ilimizin spor kulüpleri kendi branşlarında başarılardan başarılara koşarak göğsümüzü kabartmış ve bütün bunları söz verdiği ( ! ) gibi mevcut başkanımız yapmış ! da Acaba bizlerin mi haberi olmamış.

El insaf demeli çalışanın hakkı verilip tekrar o layık olduğu makama oturtmalı, sizce de öyle mi olmalı sn Başkan ?

Kendini beğenmeyen insan olmaz. Sn Başkanda böyle düşünmekte yerden göğe kadar haklı. Ama unuttuğu bir şey var ki, Tokat halkı çalışanı da yan gelip yatanı da çok iyi biliyor.

Sn Başkan Çiçek, siz 2 dönem işgal ettiğiniz o kutsal makamın gereğini asla yapamadınız. Siz sadece ismen varolan icraatta yok olan hiçbir kayda değer iş yapmayan, şehrimizin çehresini değiştiremeyen proje geliştiremeyen adeta 10 yılını heba etmek için seçilmiş seçmenine tepeden bakan, hiçbir zaman insanımızın derdine çare olamamış olmanıza rağmen yine de Tokat Halkının karşısına çıkıp ‘’ ben başarılıyım, ben çok işler başardım daha yapılacak çok işimiz mi var ‘’ diyeceksiniz ? doğrusu merak ediyorum.

Hani çok övündüğünüz ben oyunu en çok artıran belediye başkanıyım diyorsunuz ya , o oyları siz almadınız. O oyları sayın başbakanımızın Tokat’a gelişi sayesinde aldınız. Bunu siz hariç herkes biliyor. Yoksa siz değil yüzde 50 oy almak yüzde 10 bile alamazsınız.

Şayet kendinize çok güveniyorsanız, bağımsız adaylığınızı koyarsınız. Böylece sizi seven sevmeyen, çalışkanlığınızı ve ne kadar hünerli olduğunuz ortaya çıkar.

Size bir şey diyeyim mi sayın Başkan böyle bir şeye asla cesaret edemezsiniz. Onun için bırakın aday filan olmayı emekli olun gidin bir tatil yöresine yerleşin. Sakın Tokat’ta durmayın. Çünki size etrafınızdaki padişahım çok yaşa diyenler bile sırt çevirecekler de ondan.

Sayın Başkan, sizin tekrar başkan seçileceğiniz diye bir korkumuz yok zaten öyle bir şey olamazda. Olursa da bu halk görevlerini yapar elbette.

 

Nurettin İŞLEROĞLU

"Nurettin İşleroğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku