takip et takip et takip et
Gündem

14 Ocak 2020 - 558 Okunma

ADİGE VE MUSTAFA JANBERK İÇİN UMUT ARAYIŞI SÜRÜYOR

Tokat Çerkes Derneği ve Kızılay Tokat Şubesi işbirliğinde kök hücre ve kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Tokat Çerkes Derneği ve Kızılay işbirliğinde kemik iliği yetersizliği teşhisi konulan 3 yaşındaki Adige ile Mustafa Janberk ve kök hücre bekleyen diğer hastalara umut olmak için kan bağışı etkinliği gerçekleştirildi.

Kızılay’ın kan toplama aracı Tokat Çerkes Derneğine gelerek 18 ile 50 yaş arası vatandaşlardan kan örnekleri aldı.  Kan bağışı etkinliği ile ilgili konuşan Tokat Çerkes Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun Koç, “Kızılay ile ortaklaşa kemik iliği yetersizliğinden dolayı ilik nakli bekleyen insanlar için donör olmak aynı zamanda kan bağışı yapmak için bir program düzenledik.  Gün boyu sürdü. 26 kişi kök hücre için donör oldu, yaklaşık yirmi kişide kan bağışında bulundu.” Dedi.

Tokat Çerkes Derneği eski Başkanı Oğuzhan Alma, “Tokat Çerkez Derneği olarak Kızılay ile beraber bir çalışma başlattık. Nu kapsamda kök hücre donörü olmaya geldik.” İfadelerini kullandı.

Tokat Çerkes Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı Buğra İnan ise, “Kafkas Dernekleri Federasyonunun Kızılay ile yaptığı proje kapsamında kemik iliği yetersizliği teşhisi konulan Mustafa ve onun gibi kök hücre bekleyen birçok hastaya umut olabilmek için bir proje gerçekleştirdik.  Bu projede Tokat’taki insanlara ulaşmaya çalıştık. Tokat Çerkes Derneği olduğumuz için Çerkeslere ulaştık. Mustafa Janberkgibi kök hücre bekleyen hastalara bende içerisinde olmak üzere umut olmaya çalışıyoruz. Yeterli sayıda kan ve kök hücre bağışı yaptığımızı düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.


" ADİGE VE MUSTAFA JANBERK İÇİN UMUT ARAYIŞI SÜRÜYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ADİGE VE MUSTAFA JANBERK İÇİN UMUT ARAYIŞI SÜRÜYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ADİGE VE MUSTAFA JANBERK İÇİN UMUT ARAYIŞI SÜRÜYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku