takip et takip et takip et
Manşet

8 Ekim 2019 - 154 Okunma

ADEM ÖZBAY OKUYUCULARI İLE BULUŞTU

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde Tokat Valiliği, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen 3. Tokat Kitap Günleri etkinliği kapsamında 50 yazar okuyucuları ile bir araya geldi. Kitapseverler ile buluşan yazarlardan biride yazar Adem Özbay oldu.

3.Tokat Kitap Günleri kapsamında kitaplarını imzalamaya gelen isimlerden Adem Özbay okurları ile buluştu. Aşkperest, Aşka gittim Dönmeyeceğim, Kalbimin Sana Selamı Var, Merhaba Hayat Ben Geldim ve çok sayıda kitabın yazarı olan Adem Özbay ile bir röportaj gerçekleştirdik.

KİTAP FUARLARI DEVAM ETMELİ

Kitapların toplumun hayat damarı olduğunu belirten Adem Özbay, “Özellikle küçük Anadolu şehrinde dünyayı tanımak dünyaya açılmak gibi çocukların çok fazla imkanları yok. Her bir kitap aslında yeni bir dünyaya açılıyor. Çocuklar için, okumak, hayatı öğrenmek algılamak isteyenler için bulunmaz bir mecra fuarlar. Ben fuarları çok önemsiyorum. Anadolu’da davet edildiğim bütün yerlere gitmeye çalışıyorum. Ben çocukken köyde okuyacak kitap bulamazdım, o zaman böyle bir fuara gelerek bu kadar kitabı bir arada görmüş olsaydım harika bir şey olurdu. Yazarlarla buluşmak, tanışmak çok önemli bunlar. Tokat’ta üçüncüsü yapıldı. Başarılı, gayet geniş yelpazeden yazar kitlesi var. Çok güzel katılım var, bütün fuarları önemsiyorum. Çocuklar ve büyükler kitaplarla buluşmalı bunun için fuarlar yapılmaya devam etmeli.” İfadelerini kullandı.

YAZARLARI BESLEYEN ŞEY HAYATIN KENDİSİ

Yazarken nelerden esinlendiği anlatan Adem Özbay, “Hayatın kendisinden esinleniyorum. Yazarları besleyen şey hayatın kendisidir. Heyecanlar, hayattaki tanıdıklarınız, tanıştığınız insanların hikâyeleri, beni bunlar heyecanlandırıyor. Ben şöyle bir kahraman yaratıp yazmıyorum, yazdığım her olay yaşanmış bir olaydır. Yazdığım herkes hayatın içinden bir insandır. Ben hayatın kendi enerjisinden besleniyorum o yüzden kurgusal değil tamamen şahit olduğum dinlediğim duyduğum hikâyeler üzerine yazıyorum.” Dedi.

HER KİTABIN HİKÂYESİ VAR

Yazdıkları kitaplar içinde en çok etkilendiği yaşam öyküsü ile ilgili yazar Adem Özbay, “Her bir kitabın kendine göre ayrı bir hikâyesi özelliği var. Yazdığımız bütün şeyler değerli, öyle bir ayrım çok söz konusu olmaz ama Aşka Gittim Dönmeyeceğim diye bir romanım var o roman benim gençlik zamanımın son dönemlerinde bütün hayat enerjimi çok yoğun yaşadığım bir zamanda yazıldı. Aşkperest diye tasavvufi bir kitabım var. O da benim kendimi arama yolculuğum, bu hayatta neden varım, niye yaşıyorum, nereden geldim nereye gidiyorum. Kendi var oluş sorunuma dair kafamdan yüreğimden yaşadığım bir hikâye Aşkperest benim için o yönden önemli ama her kitap değerli. Her yazdığımız, okuduğumuz her şey gerçekten değerli bana göre.” Dedi.

KİTABA DAVET

Yazar Adem Özbay, “Hayat devamlı ilerliyor, sürekli gelişiyoruz, büyüyoruz. Geliştikçe yazarlık ve yazma duygusuda gelişiyor. Hayat devamlı akıyor. Bende hayatı ve kendimi anlamaya çalışıyorum. Tüm bu hikayeler beni başka bir insan yapıyor. Televizyon karşısında, telefonda sosyal medyada harcadığımız zamanı bir kısmını dahi olsa kitaplara ayırmamız lazım. Fuarlarda anne baba getiriyor, ‘abisi bununla konuşsana hiç kitap okumuyor’ diyor, bende siz okuyor musunuz diye soruyorum ‘ben çalışıyorum, yoruluyorum’ diyorlar. Anne ve babalar ellerine bir kitap alsınlar, okusunlar ve çocuklarına örnek olsunlar. Herkesin kitap okuması, bu dünyada insanın bireyin toplumun evrensel olarak gelişmesinde en önemli mihenk taşı.  Herkesi kitaba davet ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.


" ADEM ÖZBAY OKUYUCULARI İLE BULUŞTU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ADEM ÖZBAY OKUYUCULARI İLE BULUŞTU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ADEM ÖZBAY OKUYUCULARI İLE BULUŞTU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku