takip et takip et takip et
Gündem

8 Kasım 2019 - 221 Okunma

ACİL TIP EĞİTİM GÜNLERİ SEMPOZYUMU

Abone Ol

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü ve Tokat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Acil Tıp Eğitim Günleri” Sempozyumu düzenlendi.

1-3 Kasım tarihlerinde Gaziosmanpaşa Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Sempozyumda İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Kayseri, Yozgat ve Sivas illerinden 15; Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Tokat Devlet Hastanesinden 15 olmak üzere alanında uzman toplam 30 akademisyen ve uzman hekim eğitim verdi. Eğitimlere Tokat’ta görev yapan, çoğunlukla acil servislerde yeni göreve başlayan 250 civarında hekim katıldı.

Sempozyum da özellikle merkezdeki büyük hastanelerin acil servislerinde hasta yoğunluğu ve iş yükünün fazla; ilçe hastanelerinde ise merkezdekine oranla vaka sayısı ve çeşidinin az olduğu belirtildi. İlk ataması ilçeye yapılan hekimlerin her çeşit vakayı görme ve vaka hâkimiyeti sağlaması, merkezde çalışana göre daha uzun sürebildiği kaydedildi.

Bu eğitimle; merkez ve özellikle ilçe hastanelerinde çalışan pratisyen hekimlerin acil vakaya yaklaşımlarında, tanı ve tedavi uygulamalarında güncel teorik bilgilere sahip olması, bu bilgileri pratik uygulamada kullanarak vaka hâkimiyetinin artırılması, yerinde etkili müdahalenin sağlanması, gereksiz sevklerin önlenmesini, hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve hasta, çalışan memnuniyetinin geliştirilmesi amaçlandı.

Eğitim süresi boyunca konuşmacılar acil serviste hipertansiyon yönetimi, ortopedik travmalara yaklaşım, acil serviste öfke yönetimi ve multitravmalı hastaya yaklaşım, karbon monoksit zehirlenmeleri, hızlı seri entübasyon, ölümcül aritmiler ve hava yolu yönetimi gibi birçok güncel konuda sunumlar yapıp, bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Bu eğitimle hastanın durumunun en hızlı ve en doğru şekilde değerlendirilmesi, hayatı tehdit eden durumların ivedilikle saptanması ve yerinde etkili müdahale edilmesi, öncelik sırasına göre müdahalenin belirlenerek güncel bilgiler doğrultusunda uygulanması sağlanmış oldu.


" ACİL TIP EĞİTİM GÜNLERİ SEMPOZYUMU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ACİL TIP EĞİTİM GÜNLERİ SEMPOZYUMU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ACİL TIP EĞİTİM GÜNLERİ SEMPOZYUMU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku