takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

10 Mart 2020 - 10:10:02 - 683 Okunma

A.Ş. SONUNDA BÖLGESEL AMATÖR LİGE DÜŞTÜ

3. Lig 1. Grupta mücadele eden Tokatspor A.Ş.’nin 27. hafta sonunda matematiksel olarak bir alt lig olan Bölgesel Amatör Lige düşmesi kesinleşti.

51 yıllık koca çınar tarihinde ilk defa böyle bir duruma düştü. Tarihin sayfalarına bu durum kara bir leke olarak geçti. Sözün bittiği yerdeyiz. Yazık hem de çok yazık oldu. 2 sene önce takımı 2. Ligde teslim alan ve büyük hedeflerle ile sözde üst liglere uçurmayı vadeden Ufuk AKÇEKAYA verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmemiştir. Takımı A.Ş. yaptıktan sonra yine değişen bir şey olmamış ve 51 yıllık çınar önce 12 yıldır mücadelesini verdiği 2. Ligden 3. Lige düşmüş, bu sene de liglerin bitimine 7 hafta kala, 3. Ligden Bölgesel Amatör Lige (BAL) düşmesi kesinleşmiştir.

27. haftayı geride bıraktığımız şu günlerde 22 mağlubiyet, 4 beraberlik ve 1 yenilgi alan Tokatspor A.Ş.’nin eldeki genç kadrosu yetersiz kalmış ve bir başarı yakalayamamış, transfer tahtası açılıp transferler yapılamamış ve takım adeta kaderine terk edilmiştir. Bu güzide kulübün bu hale gelmesinde herkesin rolü olmuştur. Bu takım bu kişiye baştan verilmemeliydi. Bu bir hataydı, belki zorunlu oldu ancak bu durumların da yaşanabileceği göz önüne alınmalıydı. Sahipsiz ilin bir takımının da bu şartlar altında bu durumu yaşanması kaçınılmazdır. Yazık çok yazık oldu koca çınara, koca bir dev ancak bu şekilde yok olabilirdi ve bu yaşandı. Zaten bu durumun yaşanacağı haftalar önce belli olmuştu. Bundan kaçış yoktu. Koca 51 yıllık çınar göz göre göre yok oldu gitti.

Artık bu saatten sonra yapacak bir şey yok. Bu takım önümüzdeki sene bu gidişle Bölgesel Amatör Ligden yerel Amatör Lige kadar düşer ve yok olup gider.

Artık bu ilin yeni bir takıma ihtiyacı var. Bu da geçen sene kurulan Tokat 1969 SK. takımı neden olmasın? Bari bu takımımıza sahip çıkıp destek verelim de ilimizi temsil etsin. Artık gün birlik beraberlik ve birbirimize sahip çıkma günüdür. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Bu yeni takımımıza destek verelim ve onu layık olduğu yere el birliği ile beraber taşıyalım. Çünkü bu güzel il futbolsuz kalmamalıdır.

Bizler birlik ve beraberliği sağlayabilirsek, her şeyin üstesinden gelebiliriz.

"ÇETİN KAMİL GENÇ" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf