takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

22 Ağustos 2020 - 11:17:40 - 590 Okunma

A.Ş ‘NİN, UZUNBURUN’LA İLİŞİĞİ KESİLSİN

Sizlere bu sütunlarda en son 13 ağustos 2020 tarihinde, A.Ş ‘YE HİZMET TOKAT’A İHANETTİR yazımızla seslenmiştik. Bu tarihten sonra ilimizde Valimiz Sayın Ozan Balcı, Tokat milletvekillerimiz Sayın Mustafa Arslan ve Kadim Durmaz’a, Tokat Oluşum Grubu adına ziyaretlerde bulunduk.  Sayın Valimiz ve vekillerimize göstermiş oldukları samimiyet ve misafirperverlik için teşekkür ediyoruz. Maalesef Tokatspor’umuz için zaman hızla geçmekte ancak istenen olumlu gelişmeler gerçekleşmemektedir. Burada öncelikle bu yazıda Uzunburun Tokatspor Tesislerinin, nasıl yapıldığından ve hikâyesinden bahsetmek istiyorum. Halen Voleybolcuların kaldığı Uzunburun’daki küçük tesis yaklaşık 35 yıl kadar önce o zaman ki Tokatspor başkanlarından Sayın Tayyar Şahin’in zamanın da yapılmıştı.  Bundan önceki dönemde ise futbolcular Tokat meydan mevkiinde bulunan ve halen yıkılmış belediye otelinde konaklamakta idiler. İhtiyaç üzerine önce küçük tesis yapılmış daha sonra 2008 yılında ise büyük Tokatspor konaklama tesisi ( Adnan Çiçek Tesisleri ) yapılmıştır. 2008 yılında Gençlik Spor İl Müdürü Vecdi Ayça, Tokatspor başkanı Erkan Kapıcıoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Ali Şahin idi. Görülen lüzum üzerine bakanlıktan ödenek temin etmek için Gençlik Spor İl Müdürü Vecdi Ayça, Tokat Milletvekilimiz Sayın Şükrü Ayalan’la beraber bakanı ziyaret ediyor. Verilen uzun uğraşlar sonrasında 250.000.00 TL hemen veriliyor. 250.000.00 TL ise bakanlık ödeneğinden önce Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ve oradan da Belediye Başkanlığına aktarılıyor. Bu dönemde Belediye Başkanımız ise Sayın Adnan Çiçek’tir. Para toplamda 500.000.00 TL olarak bakanlık kaynağı ile Tokat’ta futbol tesislerinde bu amaçla kullanılmak üzere bakanlıktan belediyeye aktarılıyor. Halen kullanılan büyük bina bu para ile yapılıyor. Daha sonra iç donanım için 66.000.00TL‘lik para yine bakanlık ödeneği ile gençlik spora geliyor. DMO marifetiyle bina iç donanımı sağlanıyor. Uzunburun’daki arsa hazineden Tokat Belediyesine tahsisli ve bina belediyenin mülkiyetinde. Bu ayrıntıları vermemizin en büyük nedeni binanın nasıl yapıldığı, hangi amaca matuf olarak kullanılması gerektiğinin kamuoyuna duyurulması içindir. Tokatspor Uzunburun Tesisleri kuşkusuz A.Ş başkanı zararını telafi etsin, ya da para kazansın diye değil Tokatspor FK derneğinin ve bu derneğin temsil ettiği tüzel kişiliğin kullanımına tahsis edilmiştir. Başına buyruk kendi kafasına göre bir yönetim sergileyen A.Ş başkanının ve bu kişinin sahibi olduğu şirketin Uzunburun futbol tesislerinden derhal ilişiği kesilmelidir. Bu tesisten faydalanan Tokatlı futbolcu ve teknik heyetler için ilimizde farklı bir çıkış yolu aranmalı, Uzunburun tesisleri Yeni Tokat Amatör futbol yapılanmasına tahsis edilmelidir.

HEM KUCAĞIMIZA OTURUP, HEM SAKALIMIZI YOLAMAZSINIZ

     A.Ş başkanı şehrimizden ruhen kopmuş durumdadır. Esasen kendisi de zarar etmiş ve istediği ticari başarıyı elde edememiştir. Görünen köy kılavuz istemez. Bundan sonrada bu kafa yapısı ile A.Ş‘nin başarılı olma şansı yoktur. Türkiye’de bir kulübün oluşturduğu şirketleşme yapısı içinde, derneğin hiç hissesinin olmadığı tek şehir Tokat’tır. Bunun nedeni de dernek yönetim kuruluna giren, Tokatlı yönetim kurulu üyelerimizin mütiş ihmali ve olayı takip etmemeleridir. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, Dünya 5’ten, Tokat şehri A.Ş’den büyüktür. İki yıldır yaşanan sıkıntılı dönem elbet bir gün bitecektir. Hali hazırda A.Ş başkanının şehrimizle ilişkilendirilmesi, Tokat için kötü bir reklamdır. Bu şehir büyük öykü yazarı Ömer Seyfettin’in DİYET hikâyesinde olduğu gibi, gerekirse kolunu ( Tokatspor ) keser ama kimseye diyet borcu bırakmaz. A.Ş başkanı ya şirketin yüzde elli bir hissesini derneğe bırakmalı ya da A.Ş‘yi feshederek futbol kulübü temsil yetkisini tekrar derneğe devretmelidir. Bunun karşılığında oluşturulacak bir heyetle görüşerek, yıllara sari olarak makul ve mantıklı bir ödeme takvimini, yönetim kurulu karar defterine yazdırarak para almalıdır. Bunun dışında bir yol gözükmemektedir. Bir süreden beri bir grup futbol sever ve Tokatspor kongre delegesi ile oluşturduğumuz, adına Yeni Oluşum dediğimiz futbol hareketini ete kemiğe büründürmeye çalışıyoruz. Ancak ne yazık ki attığımız taşlar yerini bulmuyor, yol alamıyoruz. Esasen yol alamayan bizler değil maalesef şehrimizdir. Bütün gayretlerimize rağmen 26 Haziran 1969 da Tokatspor’u kuran iradenin, 2020 yılında yeniden tecelli etmesini sağlayamıyoruz. Özellikle de ilçelerimize göre Tokat merkez futbol yapılanmasının, düştüğü durum ayrı bir tartışma konusudur. Maalesef son iki yıldan bu yana başta Tokatspor FK Derneği yönetim kurulu üyeleri ve dernek kongre üyeleri iyi sınav verememiştir. Bilmemiz gereken şey şehrimizde yaşayan, nefes alan ve gurbetteki yolu Tokattan geçmiş herkesin ve her kesimin, Tokatspor konusunda banane deme bahanesi bulunmamaktadır. Futbol bu şehrin çığlığıdır…!

"Mete Bayburtlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf